STS KOD PROMOCYJNY

Sukcesy Polaków na Europejskim Mityngu w Narciarstwie Alpejskim Olimpiad Specjalnych

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSukcesy Polaków na Europejskim Mityngu w Narciarstwie Alpejskim Olimpiad Specjalnych

Reprezentanci Polski odnieśli sukcesy podczas Europejskiego Mityngu w Narciarstwie Alpejskim Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się w dniach 27 lutego – 3 marca w Zakopanem. Biało-czerwoni rywalizowali z zawodnikami z kilkunastu innych państw. Polacy zdobyli w zawodach wiele medali, a poziom organizacyjny i sportowy mityngu w narciarstwie alpejskim stały na bardzo wysokim poziomie. 

Największe tego typu wydarzenie w Europie od 2019 roku 

Zorganizowana w Zakopanem impreza była największym tego typu wydarzeniem w Europie od 2019 roku. Wówczas w Łodzi odbył się Europejski Turniej Zunifikowanej Piłki Siatkowej Olimpiad Specjalnych, który także zgromadził wielu uczestników. Tym razem w Zakopanem rywalizowali zawodnicy z aż 12 krajów. Poza Polakami, udział w Europejskim Mityngu w Narciarstwie Alpejskim Olimpiad Specjalnych wzięli zawodnicy z: Niemiec, Monako, Austrii, Irlandii, Serbii, Izraela, Węgier, Szwajcarii, Słowenii, Belgii i Słowacji. 

Hart ducha i ogromna determinacja

Podczas zawodów oglądaliśmy przede wszystkim przyjazną atmosferę, wyjątkowy hart ducha i determinację każdego pojedynczego zawodnika. To osoby, które mimo przeciwności losu i niepełnosprawności intelektualnej, wykazują się doskonałym przygotowaniem i świetnymi umiejętnościami. Udowadniali to na stokach w Zakopanem, gdzie rozegrano m.in. takie konkurencje jak super slalom gigant i slalom gigant. Ogromne serce do walki szło w parze z etyką sportową i zachowaniem fair play. Zawodnicy pokonywali własne słabości i przełamywali kolejne bariery. 

Dobre występy Polaków

Reprezentanci Polski podczas zmagań sięgnęli po wiele medali. Wśród medalistów znaleźli się m.in.: Rafał Mróz, Marcin Dunal i Robert Kozłowski. Najważniejszym aspektem wydarzenia nie była jednak rywalizacja sportowa. Mityng rozgrywany jest po to, aby integrować społeczność zawodników z niepełnosprawnością intelektualną oraz korzystnie wpłynąć na ich dalsze życie. Po zakończeniu sezonu zimowego odbędą się przygotowania do sezonu letniego. Jego kulminacyjnym momentem będą Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które 17 czerwca rozpoczną się w Berlinie. Kadra Polski będzie liczyła około 100 zawodników i trenerów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...