Świetny konkurs i dwóch Polaków na podium w Oberstdorfie

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieŚwietny konkurs i dwóch Polaków na podium w Oberstdorfie

Piotr Żyła i Dawid Kubacki zajęli miejsca na podium inauguracyjnego konkursu 71. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Tym razem lepiej poszło Piotrowi Żyle, który zakończył zmagania na drugim miejscu. Na najniższym stopniu podium stanął lider Pucharu Świata Dawid Kubacki. Zwycięzcą został bezkonkurencyjny tego dnia Halvor Egner Granerud z Norwegii. W czołowej dziesiątce zameldował się Kamil Stoch. 

Świetne skoki Polaków w Oberstdorfie

Od początku zmagań w Oberstdorfie Polacy spisywali się świetnie. Równo i daleko skakali Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, co potwierdziło się w konkursie. Po pierwszej serii wiceliderem był Piotr Żyła po skoku na odległość 132,5 metra. Trzecie miejsce zajmował Dawid Kubacki, który osiągnął 140,5 metra, jednak w gorszym stylu. Na wysokim szóstym miejscu plasował się jeszcze Kamil Stoch. Do drugiej serii jako jeden ze szczęśliwych przegranych awansował również Paweł Wąsek, który zajmował 18. lokatę. Niestety na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Stefan Hula (48.) i Jan Habdas (49.). Liderem po pierwszej serii był Halvor Egner Granerud. 

Druga seria nie zmieniła nic w czołówce. Po dobrych skokach Piotr Żyła i Dawid Kubacki utrzymali pozycje na podium. Pierwszy skoczył 137 metrów, a drugi 136 metrów. Ponownie wszystkim odleciał Granerud, który konkurs wygrał z przewagą ponad 13 punktów i stał się głównym faworytem do wygrania w całym Turnieju Czterech Skoczni. Na 9. miejscu zmagania ukończył dobrze dysponowany Kamil Stoch, a Paweł Wąsek ostatecznie był 19. 

Walka o TCS i Puchar Świata

W Turnieju Czterech Skoczni skoczkowie rywalizują nie tylko o prestiż i wysokie premie finansowe, ale również o punkty Pucharu Świata. W nim liderem pozostaje Dawid Kubacki, który powiększył przewagę nad Anze Laniskiem ze Słowenii do 108 punktów. Na trzecie miejsce wskoczył Halvor Egner Granerud, który traci do Polaka 194 punkty. Zaledwie cztery punkty za nim znajduje się Stefan Kraft z Austrii. Po pierwszym konkursie 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni liderem jest Granerud, który wyprzedza kolejno: Żyłę, Kubackiego, Geigera i Krafta. Drugi konkurs cyklu odbędzie się 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen. Dzień wcześniej zostaną przeprowadzone kwalifikacje. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...