Thomas Thurnbichler powołał kadrę A polskich skoczków narciarskich. Jest niespodzianka!

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieThomas Thurnbichler powołał kadrę A polskich skoczków narciarskich. Jest niespodzianka!

 Za nowym szkoleniowcem polskich skoczków pierwsze decyzje personalne. Thomas Thurnbichler ogłosił pięcioosobową kadrę A, a jedno miejsce pozostawił wolne. Zostało przygotowane z myślą o najbardziej wyróżniającym się Polaku spoza czołowej grupy na danym etapie sezonu. 

Trzon kadry pozostanie bez zmian 

Trzon kadry A stanowią zawodnicy, którzy byli w najlepszej dyspozycji pod koniec ubiegłego sezonu. Oczywiście w powołanej piątce nie mogło zabraknąć naszej eksportowej trójki, czyli: Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. To najbardziej doświadczeni i jednocześnie najbardziej utytułowani zawodnicy z polskiej kadry. Pozostałe dwa miejsca obsadzili Paweł Wąsek, za którym najlepszy sezon w karierze i debiut olimpijski oraz Jakub Wolny. Ostatnie miejsce pozostało wolne i ma być zachętą dla pozostałych skoczków do ciężkich treningów. Ci najlepsi będą regularnie dowoływani do kadry A. 

Kadra B pod okiem Macieja Maciusiaka

Za wyniki i postęp reprezentantów Polski w kadrze B odpowiadać będzie Maciej Maciusiak. Jego zadaniem jest przygotowanie formy skoczków, którzy w danym momencie nie łapią się do kadry A i nie trenują na co dzień z Thomasem Thurnbichlerem. W gronie skoczków walczących o prawo startu z najlepszymi są m.in.: Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, czy doświadczony Stefan Hula. 

W najbliższych tygodniach Polacy będą przygotowywali się do udziału w letnim Grand Prix w skokach narciarskich. To ważny etap przygotowań przed sezonem zimowym, który rozpocznie się 5 listopada. Pierwsze zawody zostaną rozegrane w Wiśle, dlatego podopieczni Thomas Thurnbichlera będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...