STS KOD PROMOCYJNY

Thomas Thurnbichler powołał kadrę A polskich skoczków narciarskich. Jest niespodzianka!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieThomas Thurnbichler powołał kadrę A polskich skoczków narciarskich. Jest niespodzianka!

 Za nowym szkoleniowcem polskich skoczków pierwsze decyzje personalne. Thomas Thurnbichler ogłosił pięcioosobową kadrę A, a jedno miejsce pozostawił wolne. Zostało przygotowane z myślą o najbardziej wyróżniającym się Polaku spoza czołowej grupy na danym etapie sezonu. 

Trzon kadry pozostanie bez zmian 

Trzon kadry A stanowią zawodnicy, którzy byli w najlepszej dyspozycji pod koniec ubiegłego sezonu. Oczywiście w powołanej piątce nie mogło zabraknąć naszej eksportowej trójki, czyli: Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. To najbardziej doświadczeni i jednocześnie najbardziej utytułowani zawodnicy z polskiej kadry. Pozostałe dwa miejsca obsadzili Paweł Wąsek, za którym najlepszy sezon w karierze i debiut olimpijski oraz Jakub Wolny. Ostatnie miejsce pozostało wolne i ma być zachętą dla pozostałych skoczków do ciężkich treningów. Ci najlepsi będą regularnie dowoływani do kadry A. 

Kadra B pod okiem Macieja Maciusiaka

Za wyniki i postęp reprezentantów Polski w kadrze B odpowiadać będzie Maciej Maciusiak. Jego zadaniem jest przygotowanie formy skoczków, którzy w danym momencie nie łapią się do kadry A i nie trenują na co dzień z Thomasem Thurnbichlerem. W gronie skoczków walczących o prawo startu z najlepszymi są m.in.: Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Tomasz Pilch, czy doświadczony Stefan Hula. 

W najbliższych tygodniach Polacy będą przygotowywali się do udziału w letnim Grand Prix w skokach narciarskich. To ważny etap przygotowań przed sezonem zimowym, który rozpocznie się 5 listopada. Pierwsze zawody zostaną rozegrane w Wiśle, dlatego podopieczni Thomas Thurnbichlera będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...