Trzecie miejsce Damiana Żurka w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Strona głównaSporty zimoweTrzecie miejsce Damiana Żurka w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Damian Żurek zajął trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim. W ten weekend w Polsce gościliśmy najlepszych panczenistów świata. Najlepiej z Polaków zaprezentował się 23-letni Żurek, który w pięknym stylu wywalczył brązowy medal. To jedyne podium biało-czerwonych przed własną publicznością. 

Medal zdobyty na dobrze znanym torze

Młody 23-letni reprezentant Polski doskonale zna obiekt w Tomaszowie Mazowieckim, ponieważ jest zawodnikiem lokalnej Pilicy. W niedzielę wystartował w rywalizacji na 1000 metrów i od początku prezentował się bardzo dobrze. Z każdym metrem napędzał się coraz bardziej i ostatecznie linię mety minął z czasem 1.09,85. Później Damian Żurek z niepokojem obserwował przejazdy innych zawodników, a także ich wyniki. Ostatecznie znakomity rezultat Polaka dał mu trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata. Przed nim znalazła się dwójka doświadczonych i bardzo utytułowanych Holendrów: Kjeld Nuis i Hein Otterspeer. Strata Damiana Żurka do zwycięzcy nie była duża i wyniosła dokładnie 0,61 sekundy. Dzień wcześniej 23-letni Polak również pokazał się z dobrej strony, ponieważ zajął siódme miejsce na połowę krótszym dystansie.

Największy sukces w dotychczasowej karierze

Trzecie miejsce wywalczone w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim to największy indywidualny sukces Damiana Żurka w karierze. Jednocześnie to pierwsze indywidualne podium w historii jego występów. Z roku na rok młody panczenista prezentuje się coraz lepiej i trzymamy kciuki za to, aby w najbliższych miesiącach na stałe dołączył do światowej czołówki. Damian Żurek jest pewnym punktem reprezentacji Polski, a na jego koncie jest m.in. brązowy medal mistrzostw Europy w 2021 roku, który wywalczył wspólnie z kolegami w sprincie drużynowym. 

Niedługo mistrzostwa świata

Już za tydzień w Tomaszowie Mazowieckim kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tym razem Arena Lodowa będzie gościła finałowe zmagania, które zakończą obecny sezony PŚ. Po nim przyjdzie czas na najważniejszą imprezę, czyli mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim. Te odbędą się w dniach 2-5 marca w holenderskim Heerenveen.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

San Antonio Spurs zmienia swoją rolę, czyli z kim będzie grał Jeremy Sochan

San Antonio Spurs najlepsze czasy w NBA ma już za sobą. Od zakończenia koszykarskiej kariery przez legendę klubu Tima Duncana, drużyna przestała liczyć się...

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet

Selekcjoner Arne Senstad powołał kadrę na najbliższe Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet, które odbędą się w Czarnogórze. Ostatecznie na turniej powołanie dostało 17...