STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Trzecie miejsce Tomasza Pilcha w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieTrzecie miejsce Tomasza Pilcha w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz

Tomasz Pilch pokazał się z dobrej strony i zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w austriackim Eisenerz. To bezpośrednie zaplecze cyklu Pucharu Świata. Zawody wygrał reprezentant gospodarzy Ulrich Wohlgenannt, który wyprzedził rodaka Maximiliana Steinera. W finałowej serii punktowało trzech reprezentantów Polski. 

Dobre skoki Pilcha i trzecie miejsce po pierwszej serii

W pierwszej serii niedzielnego konkursu w Eisenerz oglądaliśmy sześciu reprezentantów Polski. Zdecydowanie najlepiej z nich spisał się Tomasz Pilch, który skoczył 104 metry. Dzięki temu zajmował trzecie miejsce ex aequo z Norwegiem Fredrikiem Villumstadem. Do drugiej serii awansowali jeszcze Jan Habdas (16.) oraz doświadczony Stefan Hula (20.). Niestety sztuka ta nie udała się pozostałym Polakom. O sporym pechu mogą mówić Jakub Wolny i Andrzej Stękała, którzy zajęli kolejno 31. i 32. miejsce. Pierwszemu do awansu zabrakło 1,1 punktu, a drugiemu 2,2 punktu. Najsłabiej poszło Kacprowi Juroszkowi, który został sklasyfikowany na 37. pozycji oczko za utytułowanym Szwajcarem Simonem Ammannem. 

Pilch utrzymał miejsce na podium 

Rywalizacja w drugiej serii była bardzo emocjonująca. Tomasz Pilch skoczył 102 metry i do końca walczył o zachowanie miejsca na podium. To się udało, ponieważ swój skok zespół prowadzący po pierwszej serii Austriak Francisco Moerth. Polak został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Przegrał tylko z Austriakami Ulrichem Wohlgenanntem oraz Maximilianem Steinerem. Pozostali Polacy zaliczyli niewielkie spadki. Ostatecznie Jan Habdas został sklasyfikowany na 19. miejscu, a Stefan Hula na 21. Cykl Pucharu Kontynentalnego to bezpośrednie zaplecze Pucharu Świata, a biało-czerwoni walczą indywidualnie o awans do kadry na PŚ oraz drużynowo o utrzymanie kwoty startowej dla pierwszej kadry. 

Obecnie w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego najwyżej z Polaków sklasyfikowany jest Tomasz Pilch. Zajmuje 17. miejsce. Liderem cyklu jest Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...