STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Trzy medale Polaków na mistrzostwach Europy Juniorów i u-23 w bobslejach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweTrzy medale Polaków na mistrzostwach Europy Juniorów i u-23 w bobslejach

Reprezentanci Polski w bobslejach podczas mistrzostw Europy juniorów i kategorii wiekowej u-23 wywalczyli trzy medale. W niemieckim Winterbergu brąz w kategorii juniorskiej wywalczyła Lina Weiszewski, a po srebro i brąz w obu kategoriach sięgnęła dwójka Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron. To spory sukces biało-czerwonych i dobry prognostyk na kolejne lata, pod kątem rozwoju bobslejów w Polsce. 

Srebro i brąz dwójki Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron

Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron startowali w bobslejowych dwójkach. Ze względu na swój młody wiek byli klasyfikowani zarówno a kategorii u-23, jak i juniorskiej (do lat 26.). W obu sięgnęli po medale. W kategorii do lat u-23 wywalczyli srebro i przegrali tylko z Niemcamami Laurin Zernem i Marvinem Orthmannem. Wśród juniorów Polacy byli trzeci i wywalczyli brązowe medale, a najlepsza okazała się rumuńska dwójka Cristian Tentei i Nicolae Daroczi. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Seweryna Sosnę i Radosława Sobczyka. Ostatecznie w rywalizacji juniorów zajęli 13. miejsce. 

Brązowy medal Lindy Weiszewski

Trzeci medal dla reprezentacji Polski wywalczyła Linda Weiszewski, która startowała w kobiecych jedynkach. Pojechała świetnie i zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek. Ostatecznie w popularnych monobobach musiała uznać wyższość Niemek Maureen Zimmer i Diany Filipszki. Druga z Polek Julia Słupecka zajęła 8. miejsce. 

Dalsze miejsca w pozostałych startach 

W pozostałych startach w Winterbergu Polacy zajęli dalsze miejsca. Męska czwórka w składzie; Aleksy Boron, Bartosz Sienkiewicz, Filip Kordasiewicz i Seweryn Sosna ukończyła zmagania na 11. miejscu. Wśród pań pierwotnie mieliśmy oglądać dwójkę Linda Weiszewski i Julia Słupecka, jednak ostatecznie wycofały się ze starty. W tym samym czasie co mistrzostwa Europy w Winterbergu w bobslejach, rozgrywano mistrzostwa Europy w Innsbrucku w skeletonie. Niestety na tamtych zawodach zabrakło reprezentacji Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...