Trzy medale Polaków na mistrzostwach Europy Juniorów i u-23 w bobslejach

Strona głównaSporty zimoweTrzy medale Polaków na mistrzostwach Europy Juniorów i u-23 w bobslejach

Reprezentanci Polski w bobslejach podczas mistrzostw Europy juniorów i kategorii wiekowej u-23 wywalczyli trzy medale. W niemieckim Winterbergu brąz w kategorii juniorskiej wywalczyła Lina Weiszewski, a po srebro i brąz w obu kategoriach sięgnęła dwójka Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron. To spory sukces biało-czerwonych i dobry prognostyk na kolejne lata, pod kątem rozwoju bobslejów w Polsce. 

Srebro i brąz dwójki Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron

Bartosz Sienkiewicz i Aleksy Boron startowali w bobslejowych dwójkach. Ze względu na swój młody wiek byli klasyfikowani zarówno a kategorii u-23, jak i juniorskiej (do lat 26.). W obu sięgnęli po medale. W kategorii do lat u-23 wywalczyli srebro i przegrali tylko z Niemcamami Laurin Zernem i Marvinem Orthmannem. Wśród juniorów Polacy byli trzeci i wywalczyli brązowe medale, a najlepsza okazała się rumuńska dwójka Cristian Tentei i Nicolae Daroczi. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Seweryna Sosnę i Radosława Sobczyka. Ostatecznie w rywalizacji juniorów zajęli 13. miejsce. 

Brązowy medal Lindy Weiszewski

Trzeci medal dla reprezentacji Polski wywalczyła Linda Weiszewski, która startowała w kobiecych jedynkach. Pojechała świetnie i zdobyła brązowy medal w kategorii juniorek. Ostatecznie w popularnych monobobach musiała uznać wyższość Niemek Maureen Zimmer i Diany Filipszki. Druga z Polek Julia Słupecka zajęła 8. miejsce. 

Dalsze miejsca w pozostałych startach 

W pozostałych startach w Winterbergu Polacy zajęli dalsze miejsca. Męska czwórka w składzie; Aleksy Boron, Bartosz Sienkiewicz, Filip Kordasiewicz i Seweryn Sosna ukończyła zmagania na 11. miejscu. Wśród pań pierwotnie mieliśmy oglądać dwójkę Linda Weiszewski i Julia Słupecka, jednak ostatecznie wycofały się ze starty. W tym samym czasie co mistrzostwa Europy w Winterbergu w bobslejach, rozgrywano mistrzostwa Europy w Innsbrucku w skeletonie. Niestety na tamtych zawodach zabrakło reprezentacji Polski. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...