Trzy polskie miasta z Pucharem Świata 2023/24 w skokach narciarskich

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieTrzy polskie miasta z Pucharem Świata 2023/24 w skokach narciarskich

Zakopane, Wisła i Szczyrk będą gościć najlepszych skoczków narciarskich na świecie w najbliższym sezonie zimowego Pucharu Świata. Dla tego ostatniego miasta to debiut w zawodach tej rangi. Łącznie w Polsce odbędą się trzy konkursy indywidualne, konkurs drużynowy i konkurs duetów. Wszystkie w styczniu tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni. Jak wygląda cały program Pucharu Świata w sezonie 2023/24?

Pięć konkursów Pucharu Świata w Polsce

Przyzwyczailiśmy się do tego, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich regularnie rozgrywane są w Zakopanem i Wiśle. Teraz do tego grona dołącza Szczyrk. Wcześniej w tej miejscowości organizowane były zawody niższej rangi, w tym m.in. FIS Cup, a organizatorzy zbierali dobre recenzje. Dzięki temu Szczyrk zadebiutuje w Pucharze Świata 17 stycznia. Wówczas rozegrany zostanie konkurs indywidualny. 

Wcześniej, bo w dniach 13-14 czekają nas dwa konkursy w Wiśle. Odbędą się one tydzień po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni. Skoczkowie w mieście Adama Małysza będą walczyć w konkursie indywidualnym oraz w rywalizacji duetów. Ostatnim polskim przystankiem będzie Zakopane. Tam konkursy zaplanowano na 20-21 stycznia. Najpierw zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a dzień później skoczkowie powalczą w rywalizacji indywidualnej. 

Znamy cały harmonogram Pucharu Świata

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 25-26 listopada w fińskiej Ruce. Turniej Czterech Skoczni w Niemczech i Austrii tradycyjnie zostanie rozegrany w dniach 29 grudnia – 6 stycznia. Później skoczkowie przeniosą się na konkursy organizowane w Polsce. Tydzień po zmagania w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf (26-28 stycznia). Sezon Pucharu Świata zostanie zakończony na mamucie w słoweńskiej Planicy. Ostatni weekend ze skokami zaplanowano na 22-24 marca. Wcześniej zostanie rozegrany norweski cykl Raw Air w Oslo, Trondheim i Vikersund. 

Łącznie skoczkowie narciarscy wezmą udział w 32. konkursach indywidualnych i powalczą w nich o zdobycie Kryształowej Kuli. W cyklu nie zobaczymy reprezentantów Rosji. FIS podtrzymało zakaz dotyczący ich występów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....