STS KOD PROMOCYJNY

Zmiana sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w biathlonie. Tobias Torgersen ponownie poprowadzi kadrę kobiet

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweZmiana sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w biathlonie. Tobias Torgersen ponownie poprowadzi kadrę...

Po średnio udanym sezonie olimpijskim dla polskiego biathlonu, przyszła pora na trudne decyzje. Zarząd Polskiego Związku Biathlonu podjął decyzję o rozstaniu się z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, który prowadził drużyny kobiet i mężczyzn. Tym samym swoją pracę zakończył duet Adam Kołodziejczyk oraz asystentka Agnieszka Cyl. Para ta odpowiadała za wyniki naszych biathlonistów w ostatnich latach. Trenerem kobiet po czterech latach ponownie został Norweg Tobias Torgersen. Za wyniki mężczyzn odpowiadać będzie Rafał Lepel. 

Nieudana kadencja Adama Kołodziejczyka

Biorąc pod uwagę obecny potencjał polskich biathlonistów, a także ich ostatnie wyniki, trudno mówić o dobrej kadencji w wykonaniu Adama Kołodziejczyka, któremu w roli asystentki pomagała Agnieszka Cyl. Rozczarowanie dotyczy przede wszystkim reprezentacji kobiet, w której jeszcze w poprzednich sezonach nasze zawodniczki walczyły o dobre miejsca. Tym razem były kompletnie pod formą, a 9. miejsce na igrzyskach Moniki Hojnisz-Staręgi w biegu pościgowym było pewną niespodzianką. Nie wystarczyło to jednak do tego, by wspomniana para zachowała posady trenerów reprezentacji Polski. 

Tobias Torgersen powraca po całym cyklu olimpijskim

Norweg Tobias Torgersen miał już okazję pracować z polskimi biathlonistkami. Miało to miejsce w sezonie 2017/18. Później na cały cykl olimpijski związał się z kadrą Chin, jednak nie udało się wykrzesać z niej tyle, ile zakładały tamtejsze władze. Ostatecznie po średnio udanych igrzyskach Norweg pożegnał się z posadą i od nowego sezonu będzie pełnił funkcję pierwszego trenera reprezentacji Polski w biathlonie. W przeszłości pracował m.in. z drużynami młodzieżowymi Norwegii, Szwecji i Szwajcarii. 

Rafał Lepel poprowadzi mężczyzn

Pierwszym trenerem reprezentacji mężczyzn pozostanie Rafał Lepel, który po zakończeniu igrzysk w Pekinie powoli przejmował obowiązki Adama Kołodziejczyka. Teraz został mianowany pełnoprawnym pierwszym trenerem. Rafał Lepel na swoim koncie ma m.in. udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, a od 2018 roku pracuje w Polskim Związku Biathlonu. Przed nim trudne zadanie, ponieważ biało-czerwoni od lat należą do najgorszych zawodników w stawce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...