Znamy kadrę Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2022 w Pekinie

Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieZnamy kadrę Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2022 w Pekinie

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na nadchodzące Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie, które w dniach 4-13 marca 2022 roku odbędą się w Pekinie. Polski Komitet Paraolimpijski zaprezentował listę, na której znalazło się dziewięć nazwisk. Kto będzie reprezentował Polskę na paraolimpiadzie i w jakich dyscyplinach?

Kto pojedzie do Pekinu reprezentować Polskę na paraolimpiadzie?

O nazwiskach nominowanych sportowców dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej Łukasza Szeligi – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą zorganizowano w środę 2 lutego. Poniżej przedstawiamy listę sportowców, którzy zdobyli minima paraolimpijskie i wystartują w marcu w Pekinie. Przedstawiamy również dyscypliny, w których wystąpią poszczególni paraolimpijczycy. Niektórzy ze sportowców mają szansę na wystąpienie w kilku dyscyplinach i konkurencjach. 

Kobiety:

  • Iweta Faron (biathlon, biegi narciarskie);
  • Monika Kulka (biathlon, biegi narciarskie). 

Mężczyźni:

  • Andrzej Szczęsny (narciarstwo alpejskie);
  • Igor Sikora (narciarstwo alpejskie)
  • Wojciech Taraba (snowboarding);
  • Krzysztof Plewa (biathlon, biegi narciarskie);
  • Witold Skupień (biathlon, biegi narciarskie);
  • Piotr Grabowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (biathlon, biegi narciarskie). 

Czy kadra może się jeszcze powiększyć?

Do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie pozostał około miesiąc. W związku z tym są realne szanse na to, że reprezentacja Polski jeszcze się powiększy. Szef naszej misji paraolimpijskiej Romuald Schimidt wskazał na to, że żeby tak się stało, nasi reprezentanci muszą otrzymać dzikie karty. O sytuacji będziemy informowali Was na bieżąco. 

Dorobek medalowy naszych reprezentantów

W składzie polskich paraolimpijczyków można znaleźć kilku utytułowanych sportowców. Oczywiście warto zwrócić uwagę na Igora Sikorę, który przed czterema laty w Pjongczangu wywalczył brązowy medal w slalomie gigancie. Ponadto bardzo silna powinni być Iweta Faron, która ma na koncie dwa mistrzostwa Polski oraz medalista mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim Andrzej Szczęsny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Mecze siatkarskiej reprezentacji Polski. Co czeka siatkarzy w 2023?

Za nami emocjonujący rok w wykonaniu reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce. Siatkarze pod wodzą Nikoli Grbicia zostali wicemistrzami świata oraz zdobyli brąz Ligi...