Znamy kadrę Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2022 w Pekinie

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieZnamy kadrę Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie 2022 w Pekinie

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na nadchodzące Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie, które w dniach 4-13 marca 2022 roku odbędą się w Pekinie. Polski Komitet Paraolimpijski zaprezentował listę, na której znalazło się dziewięć nazwisk. Kto będzie reprezentował Polskę na paraolimpiadzie i w jakich dyscyplinach?

Kto pojedzie do Pekinu reprezentować Polskę na paraolimpiadzie?

O nazwiskach nominowanych sportowców dowiedzieliśmy się podczas konferencji prasowej Łukasza Szeligi – Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którą zorganizowano w środę 2 lutego. Poniżej przedstawiamy listę sportowców, którzy zdobyli minima paraolimpijskie i wystartują w marcu w Pekinie. Przedstawiamy również dyscypliny, w których wystąpią poszczególni paraolimpijczycy. Niektórzy ze sportowców mają szansę na wystąpienie w kilku dyscyplinach i konkurencjach. 

Kobiety:

  • Iweta Faron (biathlon, biegi narciarskie);
  • Monika Kulka (biathlon, biegi narciarskie). 

Mężczyźni:

  • Andrzej Szczęsny (narciarstwo alpejskie);
  • Igor Sikora (narciarstwo alpejskie)
  • Wojciech Taraba (snowboarding);
  • Krzysztof Plewa (biathlon, biegi narciarskie);
  • Witold Skupień (biathlon, biegi narciarskie);
  • Piotr Grabowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (biathlon, biegi narciarskie). 

Czy kadra może się jeszcze powiększyć?

Do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie pozostał około miesiąc. W związku z tym są realne szanse na to, że reprezentacja Polski jeszcze się powiększy. Szef naszej misji paraolimpijskiej Romuald Schimidt wskazał na to, że żeby tak się stało, nasi reprezentanci muszą otrzymać dzikie karty. O sytuacji będziemy informowali Was na bieżąco. 

Dorobek medalowy naszych reprezentantów

W składzie polskich paraolimpijczyków można znaleźć kilku utytułowanych sportowców. Oczywiście warto zwrócić uwagę na Igora Sikorę, który przed czterema laty w Pjongczangu wywalczył brązowy medal w slalomie gigancie. Ponadto bardzo silna powinni być Iweta Faron, która ma na koncie dwa mistrzostwa Polski oraz medalista mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim Andrzej Szczęsny. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...

TOP 10 najlepszych siatkarzy w historii reprezentacji Polski

Polska siatkówka od lat należy do ścisłej światowej czołówki. Młodzi kibice nie pamiętają, że w latach 70. ubiegłego wieku również mieliśmy do czynienia ze...