STS KOD PROMOCYJNY

Zuzanna Czapska dwukrotnie na podium w zawodach Pucharu FIS w słoweńskiej Rogli. Kapitalny występ Polki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweZuzanna Czapska dwukrotnie na podium w zawodach Pucharu FIS w słoweńskiej Rogli....

Ze znakomitej strony w słoweńskiej Rogli pokazuje się Zuzanna Czapska. Reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim dwukrotnie z rzędu stanęła na podium i zajmowała 3. miejsca w zawodach FIS w slalomie gigancie. Niespełna 24-letnia zawodniczka dokonała tej sztuki zarówno w pierwszych zawodach 21 marca, jak i w zawodach rozgrywanych dzień później. Polka dwukrotnie musiała uznać wyższość Austriaczki Nadine Fest i Izraelki Noy Szollos. Pozostali biało-czerwoni startowali ze zmiennym szczęściem. 

Dwa 3 miejsca Zuzanny Czapskiej

Zawody slalomu giganta w Rogli zaplanowano na 21 i 22 marca. W obu z nich nasza reprezentantka kończyła rywalizację na 3. miejscu. Dwukrotnie najlepsza okazała się Austriaczka Nadine Fest, a przed Polką plasowała się jeszcze Noa Szollos z Izraela. Pierwszego dnia Polka straciła do najlepszej zawodniczki niewiele ponad 2 sekundy. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała drugiego dnia, jednak wówczas strata naszej zawodniczki wyniosła 0,12 sekundy więcej. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W rywalizacji w słoweńskiej Rogli oglądaliśmy jeszcze inne reprezentantki Polski. Pierwszego dnia świetnie spisała się Daria Krajewska, która ukończyła slalom gigant na 9. miejscu. Niższe lokaty zajęły pozostałe zawodniczki: Hanna Zięba (17. miejsce), Magdalena Bando (19.), Maja Woźniczka (38.) i Natalia Złoto (53.). 

Drugiego dnia zmagań drugą Polką po Zuzannie Czapskiej okazała się Magdalena Bando, która skończyła na 18. miejscu. Rywalizacji nie ukończyła Hanna Zięba, a niżej sklasyfikowane zostały pozostałe narciarki z Polski: Daria Krajewska (35.), Maja Woźniczka (45.) i Natalia Złoto (46.). 

Michał Michalik najlepszy z Polaków

Podczas zawodów FIS w Rogli rywalizują również reprezentanci Polski. Najlepiej z nich spisał się Michał Michalik, który pierwsze zawody ukończył na 5. pozycji. Dalej plasowali się pozostali: Wojciech Gałuszka (24.), Bartłomiej Senetra (26.), Bartosz Szkoła (33.), Nicholas Czarnik (36.). Ponadto Jan Łodziński, Przemysław Białobrzycki, Piotr Habdas i Paweł Pyjas nie ukończyli rywalizacji. 

Drugiego dnia zmagań zdecydowanie najlepiej pojechał Paweł Pyjas, który skończył na 10. miejscu. Za nim znaleźli się: Przemysław Białobrzycki (30.), Bartosz Szkoła (34.), Bartłomiej Senetra (35.) i Jan Łodziński (46.). Tym razem rywalizacji nie ukończyli: Wojciech Gałuszka, Michał Michalik, Piotr Habdas i Nicholas Czarnik. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...