Zuzanna Czapska dwukrotnie na podium w zawodach Pucharu FIS w słoweńskiej Rogli. Kapitalny występ Polki

Strona głównaSporty zimoweZuzanna Czapska dwukrotnie na podium w zawodach Pucharu FIS w słoweńskiej Rogli....

Ze znakomitej strony w słoweńskiej Rogli pokazuje się Zuzanna Czapska. Reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim dwukrotnie z rzędu stanęła na podium i zajmowała 3. miejsca w zawodach FIS w slalomie gigancie. Niespełna 24-letnia zawodniczka dokonała tej sztuki zarówno w pierwszych zawodach 21 marca, jak i w zawodach rozgrywanych dzień później. Polka dwukrotnie musiała uznać wyższość Austriaczki Nadine Fest i Izraelki Noy Szollos. Pozostali biało-czerwoni startowali ze zmiennym szczęściem. 

Dwa 3 miejsca Zuzanny Czapskiej

Zawody slalomu giganta w Rogli zaplanowano na 21 i 22 marca. W obu z nich nasza reprezentantka kończyła rywalizację na 3. miejscu. Dwukrotnie najlepsza okazała się Austriaczka Nadine Fest, a przed Polką plasowała się jeszcze Noa Szollos z Izraela. Pierwszego dnia Polka straciła do najlepszej zawodniczki niewiele ponad 2 sekundy. Bardzo podobnie sytuacja wyglądała drugiego dnia, jednak wówczas strata naszej zawodniczki wyniosła 0,12 sekundy więcej. 

Jak poszło pozostałym Polkom?

W rywalizacji w słoweńskiej Rogli oglądaliśmy jeszcze inne reprezentantki Polski. Pierwszego dnia świetnie spisała się Daria Krajewska, która ukończyła slalom gigant na 9. miejscu. Niższe lokaty zajęły pozostałe zawodniczki: Hanna Zięba (17. miejsce), Magdalena Bando (19.), Maja Woźniczka (38.) i Natalia Złoto (53.). 

Drugiego dnia zmagań drugą Polką po Zuzannie Czapskiej okazała się Magdalena Bando, która skończyła na 18. miejscu. Rywalizacji nie ukończyła Hanna Zięba, a niżej sklasyfikowane zostały pozostałe narciarki z Polski: Daria Krajewska (35.), Maja Woźniczka (45.) i Natalia Złoto (46.). 

Michał Michalik najlepszy z Polaków

Podczas zawodów FIS w Rogli rywalizują również reprezentanci Polski. Najlepiej z nich spisał się Michał Michalik, który pierwsze zawody ukończył na 5. pozycji. Dalej plasowali się pozostali: Wojciech Gałuszka (24.), Bartłomiej Senetra (26.), Bartosz Szkoła (33.), Nicholas Czarnik (36.). Ponadto Jan Łodziński, Przemysław Białobrzycki, Piotr Habdas i Paweł Pyjas nie ukończyli rywalizacji. 

Drugiego dnia zmagań zdecydowanie najlepiej pojechał Paweł Pyjas, który skończył na 10. miejscu. Za nim znaleźli się: Przemysław Białobrzycki (30.), Bartosz Szkoła (34.), Bartłomiej Senetra (35.) i Jan Łodziński (46.). Tym razem rywalizacji nie ukończyli: Wojciech Gałuszka, Michał Michalik, Piotr Habdas i Nicholas Czarnik. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...