STS KOD PROMOCYJNY

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisAustralian OpenAgnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału w turnieju legend. Krakowianka i partnerująca jej Słowaczka Daniela Hantuchova wygrały rywalizację w deblu.

Agnieszka Radwańska została zaproszona do rywalizacji w turnieju legend przez organizatorów Australian Open. Jej partnerką została Daniela Hantuchova, a panie miały zmierzyć się w systemie każdy z każdym z jeszcze dwoma parami. Polsko-słowacki duet pokonał najpierw deblistki Carę Black i Rennae Stubbs, a w czwartek zmierzył się z duetem Iva Majoli i Barbara Schett, który także pokonał w dwóch setach.

33-letnia tenisistka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku i partnerująca jej Słowaczka, wygrały oba spotkania i zostały mistrzyniami Australian Open. W czwartek na Rod Laver Arena w Melbourne odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych trofeów.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...