STS KOD PROMOCYJNY

Liczne zmiany w tenisowych rankingach WTA i ATP. Kto zyskał, a kto stracił?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisLiczne zmiany w tenisowych rankingach WTA i ATP. Kto zyskał, a kto...

W poniedziałek tenisowe federacje opublikowały najnowsze rankingi WTA oraz ATP. Doszło do licznych roszad w związku z brakiem punktów za tegoroczny Wimbledon. Jak do tego doszło? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Wimbledon 2022 został zakończony, a w poniedziałkowy poranek pojawił się najnowszy ranking WTA oraz ATP. W związku z decyzją organizatorów londyńskiego turnieju o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich tenisistów i tenisistek, władze federacji podjęły decyzję o braku możliwości przyznawania punktów za tegoroczny Wielki Szlem na trawiastych kortach. Ponadto, w najnowszym zestawieniu odpisano punkty za Wimbledon 2021, co spowodowało liczne roszady w tabelach.

Świątek wciąż liderką

Iga Świątek utrzymała pierwszą lokatę w rankingu WTA. Dużo straciły natomiast tenisistki, które zarówno w poprzedniej, jak i w tegorocznej edycji Wimbledonu spisywały się najlepiej. Jeśli chodzi o pozostałe Polki, spadki zanotowały Katarzyna Kawa (134.), Maja Chwalińska (171.) i Magda Linette (69.). Na tym wszystkim skorzystała natomiast Magdalena Fręch, która znalazła się na 86. pozycji.

O awansach można mówić także wśród polskich deblistek. Swoje lokaty poprawiły Magda Linette (33.), Alicja Rosolska (43.), Katarzyna Piter (74.) i Katarzyna Kawa (85.).

Spadek Hurkacza

O sporym pechu może mówić Hubert Hurkacz, który w tym roku wypadł kiepsko na Wimbledonie, a ponadto stracił punkty za ubiegłoroczny półfinał. W związku z tym Polak wypadł z TOP 10 i aktualnie plasuje się na 12. lokacie. Awans na 92. miejsce zanotował Kamil Majchrzak, natomiast Daniel Michalski (253.) i Kacper Żuk (262.) poprawili swoje pozycje ze względu na punkty w challengerach.

W deblu spadek zanotował Łukasz Kubot, natomiast w TOP 100 znalazło się trzech biało-czerwonych. Mowa o Hubercie Hurkaczu, Janie Zielińskim i Szymonie Walkowie.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...