Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Strona głównaTenisAzarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła się faworyzowanej Białorusince i wygrała z nią w trzech setach. Pierwszego seta wygrała rywalka, jednak kolejne dwa były prawdziwym popisem Magdy Linette, która w pełni zasłużenie zameldowała się w kolejnej rundzie.

Nieudany początek i świetna pogoń Magdy Linette

W sobotni wieczór w Pekinie doszło do ciekawego pojedynku. Polka Magda Linette (25. WTA) rywalizowała z Białorusinką Victorią Azarenką (17. WTA). Faworytką była Białorusinka, jednak reprezentantka Polski znalazła na nią sposób. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Jako pierwsza w piątym gemie przełamała rywalka. Po chwili oglądaliśmy przełamanie zwrotne. Kluczowe momenty tej partii miały miejsce w 11. gemie. Wówczas Azarenka ponownie odebrała serwis Linette, a następnie zakończyła seta 7:5

Na szczęście nie podłamało to walecznej Polki. Po porażce w pierwszym secie zaczął się jej koncert. W drugiej partii gra była wyrównana tylko do stanu 1:1. Kolejne pięć gemów padło łupem Magdy Linette, która zdominowała swoją rywalkę na korcie. W trzecim secie Polka poszła za ciosem. Szybko wyszła na 3:0 z przewagą dwóch przełamań. Zbudowanej przewagi już nie straciła i szybko zakończyła seta 6:2. Dzięki temu w trzech setach pokonała wyżej notowaną Azarenkę i zameldowała się w II rundzie turnieju singlowego China Open 2023 w Pekinie. Zawody mają rangę WTA 1000.

Magda Linette (Polska) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, 14) 5:7, 6:1, 6:2

Z kim Linette zagra w II rundzie?

Teraz Magda Linette może ze spokojem czekać na wyłonienie swojej kolejnej przeciwniczki w China Open. W II rundzie turnieju zagra z Amerykanką. Zmierzy się z lepszą z meczu pomiędzy Peyton Stearns (47. WTA) a Jennifer Brady (258. WTA). Z tą drugą Magda Linette ma rachunki do wyrównania, ponieważ nie tak dawno przegrała z nią w II rundzie turnieju wielkoszlemowego US Open. Gdyby ponownie doszło do ich pojedynku, to Polka zyska szansę na rewanż.