Deblowe zwycięstwo Hurkacza w Indian Wells. Para numer dwa wyeliminowana

Strona głównaTenisDeblowe zwycięstwo Hurkacza w Indian Wells. Para numer dwa wyeliminowana

Hubert Hurkacz rozpoczął swój udział w tegorocznym Indian Wells od gry podwójnej. Tam stworzył duet z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i nieoczekiwanie wygrali oni z rozstawionymi z dwójką Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym. To duża sensacja, ponieważ zdecydowanymi faworytami byli utytułowani rywale. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach. Hurkacz i Dimitrow zameldowali się w II rundzie debla.

Duże emocje w pierwszym secie

Nasz najlepszy tenisista Hubert Hurkacz co jakiś czas decyduje się na udział w turniejach deblowych. Dzięki temu rozwija wszechstronne umiejętności na korcie. W Indian Wells Masters stworzył duet z Bułgarem Grigorem Dimitrowem i w pierwszym meczu poszło im znakomicie. Nie mieli łatwego zadania, ponieważ Rajeev Ram i Joe Salisbury uznawani byli za faworytów do końcowego zwycięstwa w całym turnieju. Pierwszy set był bardzo wyrównany i oba duety pilnowały swojego serwisu. Jedyne szanse na przełamanie były przy serwisie pary amerykańsko-brytyjskiej, jednak Polak i Bułgar z tego nie skorzystali. Ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim rozpoczęło się od prowadzenia rywali 2:1, jednak kolejne sześć punktów zdobyła para polsko-bułgarska. Wygrali 7:2 i prowadzili w setach 1:0

Zadecydowało jedno przełamanie

W drugim secie zadecydowało jedno przełamanie. Ponownie obie pary serwowały bardzo dobrze, jednak w siódmym gemie Hurkacz i Dimitrow odebrali serwis rywalom. Wygrali trzeciego breakpointa i wyszli na prowadzenie 4:3. Później już go nie oddali, choć w dziesiątym gemie Polak i Bułgar musieli bronić jedynego breakpointa w tym meczu. To się udało, a chwilę później duet ten mógł cieszyć się ze zwycięstwa 6:4 w secie i 2:0 w całym meczu. Dzięki temu awansowali do II rundy Indian Wells w grze podwójnej. Obaj wystąpią także w grze pojedynczej, którą traktują priorytetowo. Hubert Hurkacz czeka na wyłonienie swojego rywala w II rundzie singla. Tam zagra z Alexeiem Popyrinem z Australii lub Zhizhenem Zhangiem z Chin.

Hubert Hurkacz (Polska) / Grigor Dimitrow (Bułgaria) – Rajeev Ram (USA, 2) / Joe Salisbury (Wielka Brytania, 2) 7:6(2), 6:4