Djoković za mocny dla Hurkacza. Porażka w ćwierćfinale w Dubaju

Strona głównaTenisDjoković za mocny dla Hurkacza. Porażka w ćwierćfinale w Dubaju

Choć Hubert Hurkacz w czwartek grał naprawdę dobry tenis, to jednak to nie wystarczył na lidera rankingu ATP Novaka Djokovicia. Reprezentant Polski przegrał w dwóch setach i na etapie ćwierćfinału pożegnał się z turniejem Dubai Duty Free Tennis Championships. W związku z tym powinien utrzymać 11. miejsce w najnowszym rankingu ATP. Była to piąta porażka Hurkacza z Djokoviciem, a Serb pozostaje niepokonany w 2023 roku.

Zadecydowały dwa przełamania

Spotkanie było wyrównane, choć wynik może sugerować co innego. Zdecydowanym faworytem był Serb Novak Djoković (1. ATP). Hubert Hurkacz (11. ATP) grał z nim do tej pory czterokrotnie i za każdym razem przegrywał. Teraz w Dubaju dopisał do bilansu piątą porażkę z jednym z najlepszych zawodników w historii tenisa ziemnego. W pierwszym secie obaj pilnowali swojego podania i nie chcieli dać rywalowi zbyt wielu szans na przełamanie. W konsekwencji te pojawiły się tyko w czwartym gemie. Ostatecznie Novak Djoković wygrał trzeciego breakpointa i wyszedł na prowadzenie 3:1. Do końca seta nie oddał przewagi i zakończył go 6:3

W drugim secie bardzo długo wydawało się, że dojdzie do tie-breaka. Obaj zgodnie i bez większych problemów wygrywali swoje gemy serwisowe. Kluczowe piłki rozegrano w jedenastym gemie przy podaniu Polaka. Hubert Hurkacz obronił cztery breakpointy, jednak przy piątym musiał skapitulować. Chwilę później Serb dopełnił dzieła i wygrał partię 7:5, a całe spotkanie 2:0. Dzięki temu zameldował się w półfinale turnieju rangi ATP 500 Dubai Duty Free Tennis Championships. Dla Huberta Hurkacza to piąta porażka w karierze z Djokoviciem. Polak pozostanie na 11. miejscu w najnowszym rankingu ATP

Novak Djoković (Serbia, 1) – Hubert Hurkacz (Polska) 6:3, 7:5

Chwila odpoczynku

Przed Hubertem Hurkaczem zasłużona chwila odpoczynku. W miniony weekend wygrał turniej halowy Open 13 Provence w Marsylii, a teraz z marszu wystartował w Dubaju i doszedł do ćwierćfinału. Teraz czas na przenosiny do Stanów Zjednoczonych. Tam najlepszy polski tenisista powinien wziąć udział w turniejach Indian Wells Masters (start 8 marca) i Miami Open (start 22 marca). Oba turnieje mają rangę ATP 1000.