Dobry mecz i awans Huberta Hurkacza do półfinału w Stuttgarcie

Strona głównaTenisDobry mecz i awans Huberta Hurkacza do półfinału w Stuttgarcie

Rozstawiony z czwórką Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Australijczyka Christophera O’Connella i zameldował się w półfinale turnieju Boss Open w Stuttgarcie. Polak kontrolował przebieg meczu i tym razem obiło się bez trzysetowego thrillera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4. W półfinale najlepszy polski tenisista zmierzy się z Niemcem Janem-Lennardem Struff, który uporał się z Richardem Gasquetem z Francji.

Mecz pod dyktando Polaka

Zgodnie z oczekiwaniami w ćwierćfinale oglądaliśmy mecz pod dyktando Huberta Hurkacza (14. ATP). W niespełna 1,5 godziny uporał się z Australijczykiem Christopherem O’Connellem (74. ATP). Początek meczu był jeszcze wyrównany. Obaj tenisiści pilnowali swojego podania. Pierwsze breakpointy miały miejsce w szóstym gemie, jednak Australijczyk się wybronił. Kluczowe akcje dla przebiegu pierwszej partii rozegrały się w dziesiątym gemie. Wówczas Hubert Hurkacz przełamał rywala i zakończył seta 6:4

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Ponownie gra od początku była wyrównana. Rywalizacja toczyła się gem za gem. Pierwsze piłki na przełamanie pojawiły się w ósmym gemie, jednak wtedy Hubert Hurkacz nie wykorzystał swoich okazji. Zrobił to dwa gemy później. Przełamał O’Connella i zakończył mecz 6:4, 6:4. W kluczowych momentach Polak potrafił przyspieszyć i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dzięki temu zameldował się w półfinale turnieju Boss Open w Stuttgarcie, który ma rangę ATP 250.

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Christopher O’Connell (Australia) 6:4, 6:4

Półfinał z faworytem gospodarzy

Spotkanie półfinałowe Hubert Hurkacz rozegra przeciwko faworytowi gospodarzy. Jego rywalem będzie Jan-Lennard Struff (24. ATP). Obaj zagrają ze sobą dopiero po raz drugi. Pierwszy mecz miał miejsce w 2016 roku i wówczas w ramach turnieju Davis Cup Struff wygrał 3:0. Liczymy na to, że tym razem to Hubert Hurkacz będzie górą i awansuje do wielkiego finału Boss Open w Stuttgarcie. Półfinał odbędzie się w sobotę 17 czerwca