Finał w Metz nie dla Hurkacza. Polak przegrał w półfinale z Sonego

Strona głównaTenisFinał w Metz nie dla Hurkacza. Polak przegrał w półfinale z Sonego

Hubert Hurkacz ostatecznie nie awansował do finału turnieju ATP 250 Moselle Open we francuskim Metz. Tym samym Polak stracił szansę na obronę tytułu zdobytego przed rokiem i straci trochę punktów w rankingu ATP. Jego pogromcą w półfinale okazał się niżej notowany Włoch Lorenzo Sonego. Spotkanie zakończyło się w dwóch wyrównanych setach, w których lepszą koncentrację i skuteczność w końcówce zachował Włoch. W finale zmierzy się z Kazachem Aleksandrem Bublikiem.

Przegrany tie-break w pierwszym secie

Zgodnie z oczekiwaniami od początku oglądaliśmy bardzo wyrównane starcie w pierwszym secie. Choć faworytem wydawał się być broniący tytułu Hubert Hurkacz (10. ATP), to jednak Lorenzo Sonego (65. ATP) postawił mu twarde warunki gry. Obaj tenisiści bez problemu wygrywali swoje gemy serwisowe. Nie dopuszczali przy tym rywala do żadnej szansy na przełamanie. Ostatecznie w pierwszej partii nie było żadnego breakpointa, a jej wynik rozstrzygnął się w tie-breaku. Tu zawodnicy przełamywali się znacznie częściej. Od stanu 4:3 dla Hurkacza trzy kolejne punkty zdobył Sonego i utrzymał przewagę do końca seta. Wyszedł na prowadzenie 1:0

Polak bez żadnego breakpointa w całym meczu

Druga partia zaczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Ponownie Hubert Hurkacz i Lorenzo Sonego pilnowali swoich gemów serwisowych i nie pozwalali rywalowi na zbyt wiele. Kluczowe piłki rozegrano jednak w siódmym gemie przy podaniu Polaka. Niestety zaczął go słabo i przegrał. Było to jedyne przełamanie w całej partii. Włoch pewnie utrzymał przewagę, wygrał pierwszą piłkę meczową i zameldował się w finale ATP 250 Moselle Open w Metz. Tym samym Polak stracił szansę na obronę tytułu, który zdobył przed rokiem. Nie przystąpił również do obrony w deblu. W grze podwójnej w finale będziemy oglądali za to Jana Zielińskiego. Lorenzo Sonego w finale zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem z Kazachstanu. Ten wygrał po poddaniu pojedynku przez kontuzjowanego Stana Wawrinkę.

Lorenzo Sonego (Włochy) – Hubert Hurkacz (Polska, 2) 7:6(5), 6:4