STS KOD PROMOCYJNY

Finał turnieju w Stuttgarcie nie dla Huberta Hurkacza

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisFinał turnieju w Stuttgarcie nie dla Huberta Hurkacza

Niestety Hubert Hurkacz nie zagra w finale turnieju Boss Open w Stuttgarcie na kortach trawiastych. Polski tenisista doskonale zaczął mecz z Janem-Lennardem Struffem z Niemiec, jednak po wygranym secie się zaciął. W rezultacie rywal odwrócił losy meczu i po raz drugi wygrał mecz z Hubertem Hurkaczem. Polak może mówić o niewykorzystanej szansy, ponieważ to on lepiej wszedł w spotkanie i wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. 

Świetne otwarcie Huberta Hurkacza

Faworytem meczu półfinałowego w turnieju rangi ATP 250 w Stuttgarcie był Hubert Hurkacz (14. ATP). W Niemczech grał jako turniejowa czwórka. Po drugiej stronie stanął reprezenant gospodarzy Jan-Lennard Struff (24. ATP). Obaj grali ze sobą po raz drugi. Pierwszy mecz miał miejsce w 2016 roku i wówczas zdecydowanie lepszy był Niemiec. Teraz również on był górą, choć początek w wykonaniu Huberta Hurkacza był bardzo obiecujący. Polak już przy pierwszej okazji przełamał rywala i chwilę później wyszedł na prowadzenie 3:0. Miał wszystko pod kontrolą. Partię zakończył pewnym zwycięstwem 6:3. 

Załamanie w drugim secie

Niestety w drugim secie wszystko się zmieniło. Od początku obaj pilnowali swoich gemów serwisowych. Jedyne przełamanie miało miejsce w szóstym gemie, gdy Struff wykorzystał słabszą dyspozycję Hurkacza. Później Niemiec wygrał seta 6:3. Trzeci set wyglądał jeszcze gorzej w wykonaniu najlepszego obecnie polskiego tenisisty. Ostatecznie dał się przełamać dwukrotnie i ponownie przegrał z rozpędzonym Niemcem 3:6. Tym samym stracił szansę na zagranie w wielkim finale Boss Open w Stuttgarcie. Tam Jan-Lennard Struff zmierzy się z Amerykaninem Francesem Tiafoe (12. ATP). 

Jan-Lennard Struff (Niemcy) – Hubert Hurkacz (Polska, 4) 3:6, 6:3, 6:3

Polak spadnie w rankingu ATP

W tym roku doszło do zmiany w terminarzu turniejów w cyklu ATP. Tym samym Polak straci sporo punktów w najnowszym rankingu i zanotuje spadek o kilka pozycji. Wiele wskazuje na to, że tydzień rozpocznie na 17. miejscu. W przyszłym tygodniu Hubert Hurkacz wystartuje w Halle, gdzie będzie bronił tytułu sprzed roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...