Magdalena Fręch bez półfinału singla w Nottingham

Strona głównaTenisMagdalena Fręch bez półfinału singla w Nottingham

Niestety Magdalena Fręch nie dała rady pokonać Brytyjki Katie Boulter i nie awansowała do półfinału turnieju rangi WTA w Nottingham. Spotkanie zakończyło się w dwóch setach 2:6, 4:6. W pierwszym secie zostało przerwane przez opady deszczu. Następnie po kilku godzinach przerwy tenisistki powróciły do rywalizacji. Polka nie żegna się jeszcze z Nottingham, ponieważ w piątkowy wieczór zagra w ćwierćfinale debla, gdzie tworzy duet z Katarzyną Kawą.

Faworytka gospodarzy była za mocna

Patrząc na ranking WTA, faworytką piątkowego ćwierćfinału turnieju singlowego była Katie Boulter (30. WTA). Brytyjka gra w Rothesay Open jako turniejowa trójka. Magdalena Fręch (52. WTA) to turniejowa piątka. Dzieli je jednak spora różnica w rankingu. Polka do ćwierćfinału awansowała po tym, jak odwróciła losy meczu z Niemką Tatjaną Marią (56. WTA). Teraz jednak czekało ją zdecydowanie trudniejsze zadanie.

Początek spotkania był jeszcze wyrównany. Do stanu 2:2 obie tenisistki wygrały swoje gemy serwisowe. Niestety wtedy przyszło pierwsze przełamanie. Katie Boulter poszła za ciosem i wygrała trzy kolejne gemy. Szybko skończyło się 6:2. Magdalena Fręch na przestrzeni całej partii nie miała ani jednego breakpointa. Premierową odsłonę rozgrywano na raty ze względu na opady deszczu. Drugi set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla Polki, która z przełamaniem wyszła na 2:0. Niestety Magdalena Fręch nie poszła za ciosem. Boultard odwróciła losy partii, wygrywając cztery gemy z rzędu. Reprezentantka gospodarzy nie oddała prowadzenia. Seta wygrała 6:4 i cały mecz w dwóch setach. W ten sposób odpadła w ćwierćfinale turnieju Rothesay Open rangi WTA 250 w Nottingham.

Magdalena Fręch (Polska, 5) – Katie Boultard (Wielka Brytania, 3) 2:6, 4:6

Fręch powalczy jeszcze w deblu

Porażka Magdaleny Fręch w singlu nie oznacza pożegnania Polki z Nottingham. Na piątkowy wieczór zaplanowano jej ćwierćfinał w turnieju deblowym. Tam tworzy duet z Katarzyną Kawą. W I rundzie pokonały Amerykankę Quinn Gleason i Chinkę Qianhui Tang. Teraz czeka je rywalizacja z Amerykanką Ashlyn Krueger i Chinką Shuai Zhang.