STS KOD PROMOCYJNY

Cenne zwycięstwo. Magdalena Fręch w ćwierćfinale w Nottingham

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisCenne zwycięstwo. Magdalena Fręch w ćwierćfinale w Nottingham

Magdalena Fręch odwróciła losy meczu z Niemką Tatjaną Marią i w świetnym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Nottingham. Rozstawiona z ósemką Polka nie podłamała się porażką w pierwszym secie. W drugim stoczyła zacięty bój, a w trzecim zdominowała rywalkę i zasłużenie awansowała do ćwierćfinału Rothesay Open. Tam jej rywalką będzie Brytyjka Katie Boulter. 

Nieudany początek. Fręch pokazała charakter i odwróciła losy meczu 

Turniej Rothesay Open rangi WTA 250 w Nottingham otwiera sezon na kortach trawiastych w wykonaniu Magdaleny Fręch (52. WTA). Polka rozpoczęła go od zwycięstwa z Japonką Nao Hibino  (95. WTA) i awansu do II rundy. Do tego doszedł awans do ćwierćfinału debla wspólnie z Katarzyną Kawą. Spotkanie singla z Niemką Tatjaną Marią (56. WTA) zapowiadało się bardzo ciekawie. Obie tenisistki zajmują zbliżone miejsce w rankingu WTA.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Niemki. W premierowej odsłonie decydujące okazało się jedno przełamanie. W czwartym gemie Tatjana Maria odebrała Polce serwis, a następnie i utrzymała przewagę. Skończyło się 6:3, a Magdalena Fręch w każdym swoim gemie serwisowym miała spore problemy. Drugi set miał jednak zupełnie inny przebieg. Tym razem to Polka przełamała jako pierwsza i po chwili wyszła na 3:0. Niestety w siódmym gemie Maria zanotowała przełamanie zwrotne. Kluczowy dla losów całego meczu był ósmy gem drugiego seta. Przy serwisie Niemki Polka miała aż sześć breakpointów. Wykorzystała ostatniego z nich i znów wyszła na prowadzenie. Partię zamknęła 6:3. Zwycięstwo w taki sposób ją uskrzydliło. W trzecim secie oglądaliśmy pełną dominację Magdaleny Fręch. Polka rządziła na korcie i błyskawicznie wygrała 6:1. Dzięki temu awansowała do ćwierćfinału Rothesay Open.

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Tatjana Maria (Niemcy) 3:6, 6:3, 6:1

Katie Boulter rywalką Fręch w ćwierćfinale

Znamy już kolejną rywalkę Magdaleny Fręch w Nottingham. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Brytyjką Katie Boulter (30. WTA). To rywalka będzie faworytką, jednak Magdalenę Fręch stać na sprawienie niespodzianki i wyeliminowanie tenisistki rozstawionej z numerem trzy. Obie grały ze sobą tylko raz. W 2023 roku w Pekinie lepsza była Brytyjka. Czas na rewanż. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...