Magdalena Fręch odpadła w I rundzie singla na Wimbledonie

Strona głównaTenisWimbledonMagdalena Fręch odpadła w I rundzie singla na Wimbledonie

Niestety już na I rundzie zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch w turnieju singlowym Wimbledon. Trzeba przyznać, że Polka nie miała łatwego losowania. Juz w I rundzie trafiła na rozstawioną z numerem 20. Brazylijkę Beatriz Haddad Maią. Spróbowała się jej przeciwstawić. Ostatecznie przegrała w dwóch setach. Nie żegna się jeszcze z turniejem wielkoszlemowym Wimbledon, ponieważ zagra jeszcze w deblu.

Nieudany start Fręch w Wimbledonie

Magdalena Fręch (58. WTA) rozpoczęła zmagania w turnieju wielkoszlemowym Wimbledon od meczu z wyżej notowaną Brazylijką Beatriz Haddad Maią (20. WTA). Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Wcześniej obie grały ze sobą dwukrotnie i za każdym razem lepsza była Brazylijka. Niestety tak też było w środę w Londynie. Polka przystępowała do tego mecuz po tym, jak doszła do ćwierćfinału w Nottingham.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 3:3 obie tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. W siódmym gemie przełamała Brazylijka, która po chwili wyszła na prowadzenie 5:3. Magdalena Fręch nie dawała za wygraną i doprowadziła do remisu 5:5. Niestety ostatnie słowo w tej partii należało do rywalki, która ponownie przełamała i wygrała 7:5

Polka znalazła się w trudnym położeniu. W drugim secie nie mogła pozwolić sobie już na żaden błąd. Niestety drugą partię zdominowała rywalka. Znów wyrównana gra była tylko do stanu 3:3. Do tego czasu Polka nie wykorzystała aż pięciu breakpointów. To się zemściło. Później Magdalena Fręch przegrała trzy gemy z rzędu i set zakończył się wynikiem 3:6. Spotkanie potrwało blisko trzy godziny, jednak Polka po raz trzeci w karierze przegrała z Beatriz Haddad Maią i odpadła z Wimbledonu już w I rundzie.

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 20) – Magdalena Fręch (Polska) 7:5, 6:3

Fręch nie żegna się z Wimbledonem

Nasza tenisistka nie żegna się jeszcze z Wimbledonem. Wszystko dlatego, że wystąpi w turnieju deblowym. Tam stworzy duet z Katarzyną Kawą. Polki w I rundzie debla zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Chinką Yifan Xu. Faworytkami meczu są rywalki, jednak polskie tenisistki stać na sprawienie niespodzianki i awans do II rundy turnieju deblowego. Spotkanie to zaplanowano na czwartek 4 lipca.