Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa poza turniejem w Nottingham

Strona głównaTenisMagdalena Fręch i Katarzyna Kawa poza turniejem w Nottingham

Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch i Katarzyny Kawy w turnieju deblowym rangi WTA 250 w Nottingham. Polki rozpoczęły spotkanie od seta wygranego z Amerykanką Ashlyn Krueger i Chinką Shuai Zhang. Niestety rywalki odwróciły losy meczu. Doprowadziły do super tie-breaka, w którym wygrały 10:7. To one zagrają w półfinale, a Polki żegnają się z turniejem Rothesay Open.

Dobry początek. Szkoda, że Fręch i Kawa nie poszły za ciosem

Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa wspólnie wystąpiły w turnieju deblowym Rothesay Open rangi WTA 250 w Nottingham. To dla nich pierwszy turniej na trawie w tym sezonie. Zawody rozpoczęły od wygranej w dwóch setach z Amerykanką Quinn Gleason i Chinką Qianhui Tang. W ćwierćfinale poziom trudności wzrósł. Tym razem po drugiej stronie stanęły Amerykanka Ashlyn Krueger i Chinka Shuai Zhang.

Lepiej w mecz weszły Polki, które szybko wywalczyły przełamanie. Po chwili było przełamanie zwrotne. Podobna sytuacja miała miejsce w szóstym i siódmym gemie. Na tablicy wyników był remis. Ostatecznie doszło do tie-breaka. Tego lepiej rozegrały Fręch I Kawa. W decydujących momentach były skuteczniejsze i wygrały 7:3. W drugim secie role się odwróciły. Tym razem od początku wyraźnie lepsze były faworytki. Amerykańsko-chiński duet wypracował bezpieczną przewagę i skończył partię 6:3. O awansie do półfinału decydował super tie-break. W nim dało o sobie znać zdecydowanie większe doświadczenie rywalek. Rozegrały super tie-breaka bardzo mądrze i wygrały 10:7, dzięki czemu awansowały do półfinału Rothesay Open. Polki pożegnały się z turniejem.

Magdalena Fręch (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) – Ashlyn Krueger (USA) / Shuai Zhang (Chiny) 7:6(3), 3:6, 7:10

Magdalena Fręch wcześniej odpadła w ćwierćfinale singla

Wczoraj Magdalena Fręch pożegnała się z turniejem singlowym. W ćwierćfinale w dwóch setach musiała uznać wyższość broniącej tytułu Brytyjki Katie Boultard. Polka dzielnie walczyła, jednak skończyło się 2:6, 4:6. Niedługo kolejne występy Magdaleny Fręch i Katarzyny Kawy na tenisowych arenach.