Znów się nie udało. Hurkacz przegrał z Dimitrowem w Miami Open

Strona głównaTenisZnów się nie udało. Hurkacz przegrał z Dimitrowem w Miami Open

Bułgar Grigor Dimitrow to prawdziwa zmora Huberta Hurkacza w cyklu ATP. Ponownie się to potwierdziło. Polak po trzysetowym boju przegrał z Dimitrowem w 1/8 finału Miami Open 2024. Choć Hubert Hurkacz rozpoczął od wygranego seta, to jednak później nie zdołał utrzymać prowadzenia. Bułgar odwrócił losy meczu i wygrał tie-breaka w decydującym secie. Dla Huberta Hurkacza to już piąta porażka z Dimitrowem w cyklu ATP.

Dobry początek. Później Dimitrow powrócił do gry

W drodze do IV rundy Miami Open 2024 Hubert Hurkacz (9. ATP) stoczył dwa emocjonujące trzysetowe mecze. Najpierw pokonał Kazacha Aleksandra Szewczenkę (58. ATP), a następnie Amerykanina Sebastiana Kordę (29. ATP). Mniej czasu na korcie spędził Bułgar Grigor Dimitrow (12. ATP). To on też był faworytem tego meczu, ponieważ wcześniej wygrał wszystkie cztery dotychczasowe mecze z Polakiem.

Początek meczu w Miami mógł dawać nadzieję na to, że tym razem będzie inaczej. Obaj dobrze wyglądali w polu serwisowym, jednak pojedyncze breakpointy miał Hubert Hurkacz. W ósmym gemie to wykorzystał i przełamał rywala. Po chwili pewnie serwował i zakończył seta 6:3. Niestety w drugim secie role się odwróciły. Tym razem obaj mieli swoje szanse. Niestety Hubert Hurkacz nie wykorzystał breakpointów w trzecim i piątym gemie. W szóstym Bułgar przełamał Polaka i po chwili wyszedł na 5:2. Tej szansy nie zmarnował i tym razem to on wygrał partię 6:3. O awansie do ćwierćfinału Miami Open decydował trzeci set. W nim obaj pilnowali swojego podania. Doszło do tie-breaka. Ten został zdominowany przez Dimitrowa, który wygrał 7:3. Niestety fatum trwa. Polak wciąż nie potrafi wygrać z tym rywalem w cyklu ATP

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) – Hubert Hurkacz (Polska, 8) 3:6, 6:3, 7:6(3)

Hubert Hurkacz nie powróci do czołowej ósemki rankingi ATP

Porażka z Grigorem Dimitrowem sprawia, że Hubert Hurkacz nie powróci do czołowej ósemki rankingu ATP. W wirtualnym zestawieniu zajmuje obecnie dziewiąte miejsca. Jeżeli Bułgar dojdzie do finału, to może wyprzedzić Polaka w najnowszym notowaniu. Zawodnik ten jest tenisowym koszmarem Huberta Hurkacza. To już piąta porażka Polaka z Dimitrowem. W ubiegłym sezonie przegrał z nim m.in. na turnieju w Paryżu, po czym stracił szansę na awans do ATP Finals