STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz z powołaniem na prestiżowy turniej Laver Cup

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz z powołaniem na prestiżowy turniej Laver Cup

Hubert Hurkacz został wyróżniony i otrzymał powołanie do Drużyny Europejskiej na prestiżowy turniej towarzyski Laver Cup. Zawody odbędą się w dniach 22-24 września w kanadyjskim Vancouver i będzie to już szósta edycja. Łącznie na kortach w Vancouver będziemy oglądać 12. tenisistów podzielonych na Drużynę Światową i Europejską. W tej drugiej znajdzie się nasz najlepszy tenisista. 

Hurkacz w towarzystwie wielkich gwiazd

Bez wątpienia od kilku lat Hubert Hurkacz zalicza się do grona najlepszych tenisistów świata. Teraz ponownie został doceniony i otrzymał powołanie do Drużyny Europejskiej na turniej Laver Cup. Kapitanem tego zespołu jest legendarny przed laty tenisista Bjoern Borg. Oprócz Huberta Hurkacz w Drużynie Europejskiej znajdą się również: Holger Rune (Dania), Stefanos Tsitsipas (Grecja), Casper Ruud (Norwegia), Gael Monfils (Francja) i Andriej Rublow (Rosja). Zawodnicy Ci będą rywalizowali z Drużyną Światową, w której również nie brakuje gwiazd. 

Kto znalazł się w Drużynie Światowej?

Przed rokiem lepsza okazała się Drużyna Światowa, która wygrała 13:8. W tym roku również będzie chciała nawiązać do tego wyniku. Zeszłoroczny turniej był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. To właśnie w jego trakcie oficjalnie karierę zakończył legendarny Szwajcar Roger Federer. W tym roku kapitanem zespołu jest John McEnroe. Powołania do Drużyny Światowej otrzymali: Taylor Fritz (USA), Frances Tiafoe (USA), Fellix Auger-Aliassime (Kanada), Ben Shelton (USA), Francisco Cerundolo (Argentyna) i Tommy Paul (USA). 

Liczymy na dobrą grę Polaka

Niedawny turniej w Cincinnati pokazał, że Hubert Hurkacz wraca do wysokiej formy. Doszedł tam do półfinału i liczymy, że w najbliższym czasie będzie kontynuował dobrą passę. Kolejnym wyzwaniem przed nim jest udział w turnieju wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. W dniach 22-24 września Hurkacz weźmie udział w prestiżowym turnieju drużynowym Laver Cup i liczymy na to, że dołoży tam swoją cegiełkę do zwycięstwa Drużyny Światowej. Z pewnością stać go na zwycięstwa z najlepszymi zawodnikami na świecie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...