Hubert Hurkacz z powołaniem na prestiżowy turniej Laver Cup

Strona głównaTenisHubert Hurkacz z powołaniem na prestiżowy turniej Laver Cup

Hubert Hurkacz został wyróżniony i otrzymał powołanie do Drużyny Europejskiej na prestiżowy turniej towarzyski Laver Cup. Zawody odbędą się w dniach 22-24 września w kanadyjskim Vancouver i będzie to już szósta edycja. Łącznie na kortach w Vancouver będziemy oglądać 12. tenisistów podzielonych na Drużynę Światową i Europejską. W tej drugiej znajdzie się nasz najlepszy tenisista. 

Hurkacz w towarzystwie wielkich gwiazd

Bez wątpienia od kilku lat Hubert Hurkacz zalicza się do grona najlepszych tenisistów świata. Teraz ponownie został doceniony i otrzymał powołanie do Drużyny Europejskiej na turniej Laver Cup. Kapitanem tego zespołu jest legendarny przed laty tenisista Bjoern Borg. Oprócz Huberta Hurkacz w Drużynie Europejskiej znajdą się również: Holger Rune (Dania), Stefanos Tsitsipas (Grecja), Casper Ruud (Norwegia), Gael Monfils (Francja) i Andriej Rublow (Rosja). Zawodnicy Ci będą rywalizowali z Drużyną Światową, w której również nie brakuje gwiazd. 

Kto znalazł się w Drużynie Światowej?

Przed rokiem lepsza okazała się Drużyna Światowa, która wygrała 13:8. W tym roku również będzie chciała nawiązać do tego wyniku. Zeszłoroczny turniej był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. To właśnie w jego trakcie oficjalnie karierę zakończył legendarny Szwajcar Roger Federer. W tym roku kapitanem zespołu jest John McEnroe. Powołania do Drużyny Światowej otrzymali: Taylor Fritz (USA), Frances Tiafoe (USA), Fellix Auger-Aliassime (Kanada), Ben Shelton (USA), Francisco Cerundolo (Argentyna) i Tommy Paul (USA). 

Liczymy na dobrą grę Polaka

Niedawny turniej w Cincinnati pokazał, że Hubert Hurkacz wraca do wysokiej formy. Doszedł tam do półfinału i liczymy, że w najbliższym czasie będzie kontynuował dobrą passę. Kolejnym wyzwaniem przed nim jest udział w turnieju wielkoszlemowym US Open, który rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. W dniach 22-24 września Hurkacz weźmie udział w prestiżowym turnieju drużynowym Laver Cup i liczymy na to, że dołoży tam swoją cegiełkę do zwycięstwa Drużyny Światowej. Z pewnością stać go na zwycięstwa z najlepszymi zawodnikami na świecie. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...