STS KOD PROMOCYJNY

Nietypowy mecz Huberta Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Rijadzie

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisNietypowy mecz Huberta Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Rijadzie

Hubert Hurkacz rozegrał pierwszy, oficjalny mecz od ponad miesiąca. Wrocławianin zameldował się na korcie w Rijadzie i awansował do ćwierćfinału turnieju. Jego spotkanie było jednak dość nietypowe.

Hubert Hurkacz bierze udział w turnieju pokazowym na obrzeżach saudyjskiego Rijadu. Aby pojedynki były atrakcyjne dla publiczności, zmieniono nieco zasady. W ćwierćfinale meldował się ten tenisista, który jako pierwszy w dwóch „super tie-breakach” zdobył 10 punktów. Rywalem wrocławianina był Dominic Stricker, którego pokonał 10:7 i 10:5, a cały „mecz” trwał zaledwie 24 minuty. Jeszcze na czwartek 8 grudnia zostało wyznaczone spotkanie ćwierćfinałowe Hurkacza z Taylorem Fritzem.

Dla Polaka to pierwszy, oficjalny występ od ponad miesiąca, czyli od czasu turnieju w Paryżu (2 listopada). Zwycięzca turnieju może zgarnąć nawet milion dolarów.

Źródło: Twitter @DiriyahCup.
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...