STS KOD PROMOCYJNY

Hubert Hurkacz zagra w Arabii Saudyjskiej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisHubert Hurkacz zagra w Arabii Saudyjskiej

Sezon 2022 w tenisie ziemnym niedawno dobiegł końca, a już ruszyły przygotowania do kolejnego. Hubert Hurkacz będzie bardzo aktywny już w grudniu. Za kilka dni weźmie udział w prestiżowym turnieju pokazowym Deriyah Tennis Cup w Ad-Dirijji w Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji udział weźmie 12 tenisistów, a wśród nich nie brakuje gwiazd. Jedną z nich jest właśnie młody Polak. 

Element przygotowań do sezonu 

Turnieje pokazowe od jakiegoś czasu stanowią ważny element przygotowań do sezonu tenisowego. To okazja do zmierzenia się z innymi czołowymi tenisistami świata, jednak bez dodatkowej presji. Ponadto to świetny sposób na propagowanie tenisa wśród kibiców, a także szansa na zdobycie cennych nagród finansowych. Między innymi dlatego Hubert Hurkacz zdecydował się na udział w mocno obsadzonym turnieju Deriyah Tennis Cup. Z jednej strony otrzyma możliwość gry z najlepszymi na świecie. Z drugiej strony po krótkiej przerwie i odpoczynku będzie mógł bez większej presji wejść w aktywną grę w tenisa. 

Turniej pokazowy w Arabii Saudyjskiej 

Swoje pokazowe starty Hubert Hurkacz zacznie już w dniach 8-10 grudnia. To wtedy rozegrany zostanie turniej Deriyah Tennis Cup w Arabii Saudyjskiej. Tenisiści mają o co walczyć, ponieważ zwycięzca turnieju otrzyma aż milion dolarów. Dla finalisty przewidziano pół miliona. Półfinaliści mogą liczyć na czek w wysokości 250 tysięcy dolarów. 

W zawodach w Ad-Dirijji w Arabii Saudyjskiej oglądać będziemy 12 tenisistów, z czego aż pięciu z czołowej dziesiątki rankingu ATP. Wśród zgłoszonych zawodników znajdują się: Stefanos Tsitsipas (Grecja), Danił Miedwiediew (Rosja), Andriej Rublow (Rosja), Taylor Fritz (USA), Hubert Hurkacz (Polska), Stan Wawrinka (Szwajcaria), Dominic Thiem (Austria), Cameron Norrie (Wielka Brytania), Nick Kyrgios (Australia), Matteo Berrettini (Włochy), Alexander Zverev (Niemcy) i Dominic Stricker (Szwajcaria). Zawodnicy będą rywalizować w singlu oraz w grze podwójnej. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w dniach 8-10 grudnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...