Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Halle

Strona głównaTenisHubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Halle

Hubert Hurkacz po emocjonującym pojedynku pokonał Francuza Ugo Humberta 2:0 (7:6, 6:3) i awansował do ćwierćfinału turnieju w Halle. Spotkanie rozgrywane było na kortach trawiastych w Niemczech i dla Polaka był to dopiero drugi wygrany pojedynek w tym roku na tej nawierzchni. Kluczowy był powrót Polaka w pierwszym secie, gdy przeciwnik miał dwie piłki setowe. Hubert Hurkacz jest rozstawiony w Halle z numerem 5.

Polak obronił dwie piłki setowe

Przed tym starciem Hubert Hurkacz zajmował 12. miejsce w rankingu ATP, a jego rywal 50. Kluczowe piłki dla losów tego spotkania miały miejsce w 10. gemie pierwszego seta. Na tablicy wyników było 4:5, a Hurkacz serwował i przegrywał już 15:40. Ostatecznie wyszedł z opresji i obronił dwie piłki meczowe. Doprowadził do stanu wyrównania i wygrał pierwszego seta po tie-breaku. Reprezentant Polski wykorzystał pierwszą piłkę setową. Porażka w tej partii zaburzyła grę niżej notowanego Francuza. W drugim secie zaczął popełniać więcej błędów, a na wyższy poziom wskoczył Hubert Hurkacz. Podczas 8. gema oglądaliśmy jedyne przełamanie w drugim secie. Chwilę później Polak wygrał własne podanie i zakończył mecz wynikiem 7:6, 6:3. Tym samym awansował do ćwierćfinału turnieju w Halle, który stanowi etap przygotowań przed Wimbledonem.

Hubert Hurkacz (Polska, 5) – Ugo Humbert (Francja ) 7:6(5), 6:3

Z kim w ćwierćfinale?

W pojedynku ćwierćfinałowym Hubert Hurkacz zmierzy się z lepszym z meczu pomiędzy Amerykaninem Mackenzie McDonaldem (53. ATP) oraz Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassime (9.). Zdecydowanym faworytem jest wyżej notowany Kanadyjczyk i wiele wskazuje na to, że to z nim zagra Polak w meczu o półfinał turnieju w Halle. Zawody są bardzo mocno obsadzone, jednak odpadli z nich już rozstawiony z dwójką Grek Stefanos Tsitsipas oraz turniejowa trójka Rosjanin Andriej Rublow. Faworytem bukmacherów i ekspertów jest nowy lider rankingu ATP Rosjanin Danił Miedwiediew.

Turniej Terra Wortmann Open w Halle ma rangę ATP 500 i łączną pulę nagród 2,134 mln euro.