Hurkacz nie pomógł Europie. Dwie porażki w debiucie w Pucharze Lavera

Strona głównaTenisHurkacz nie pomógł Europie. Dwie porażki w debiucie w Pucharze Lavera

Hubert Hurkacz zadebiutował w prestiżowym Pucharze Lavera i meczu Europa – Świat. Niestety polski tenisista nie pomógł swoim kolegom i przegrał zarówno w singlu, jak i deblu. W grze pojedynczej w dwóch setach przegrał z Amerykaninem Francesem Tiafoe. Później stworzył duet deblowy z Francuzem Gaelem Monfilsem. Niestety w dwóch setach przegrali z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassime i Amerykaninem Benem Shelton. Po dwóch dniach rywalizacji Europa przegrywa 2:10.

Debiut w starciu z Tiafoe

Debiut Huberta Hurkacza (16. ATP) w Laver Cup miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Polak rywalizował z Amerykaninem Francesem Tiafoe (11. ATP). Mecz zakończył się w dwóch setach na korzyść rywala. W pierwszej partii oglądaliśmy tylko jedno przełamanie. W jedenastym gemie Tiafoe odebrał serwis Hurkaczowi i chwilę później wygrał 7:5. Szkoda niewykorzystanej szansy w dziesiątym gemie, gdy Polak przy serwisie rywala miał jednocześnie breakpointa i piłkę setową. Drugi set był bardziej jednostronny. Tiafoe przełamał już w pierwszym gemie. Sztuki tej po raz drugi dokonał w dziewiątym gemie i partię zakończył 6:3, a cały mecz 2:0.

Hubert Hurkacz (Polska) – Frances Tiafoe (USA) 5:7, 3:6

Porażka w deblu w parze z Monfilsem

Polak nie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo po meczu singlowym grał w deblu. Tam stworzył duet z doświadczonym Francuzem Gaelem Monfilsem. Ich rywalami byli Felix Auger-Aliassime z Kanady i Ben Shelton ze Stanów Zjednoczonych. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Oba duety pilnowały swojego podania. Niestety ponownie kluczowy okazał się jedenasty gem. Rywale przełamali i po chwili zakończyli partię 7:5. W drugim secie jedyne przełamanie miało miejsce w siódmym gemie. Rywale wyszli na 4:3 i kontynuowali dobrą grę. W dziewiątym gemie polsko-francuski duet obronił cztery piłki meczowe. Niestety w kolejnym gemie rywale okazali się skuteczniejsi i wygrali 6:4, a cały mecz 2:0. Po dwóch dniach rywalizacji w Laver Cup Europa przegrywa z Resztą Świata 2:10

Hubert Hurkacz (Polska) / Gael Monfils (Francja) – Felix Auger-Aliassime (Kanada) / Ben Shelton (USA) 5:7, 4:6