Iga Świątek deklasuje rywalki w 2022 roku. Co jeszcze może osiągnąć?

Strona głównaTenisIga Świątek deklasuje rywalki w 2022 roku. Co jeszcze może osiągnąć?

Iga Świątek w 2022 roku gra jak z nut i już chyba nikt nie ma wątpliwości, że 20-latka zasłużenie jest liderką światowego rankingu WTA. Na swoim koncie ma 23 zwycięstwa z rzędu i na razie nic nie wskazuje na to, że miałaby się zatrzymać. Czym nas jeszcze zaskoczy?

Wielkie Szlemy, wielkie nagrody

Iga Świątek w karierze seniorskiej na ten moment zdobyła tylko jeden, wielkoszlemowy tytuł. Miało to miejsce podczas French Open w 2020 roku. Fraza „na ten moment” jest tutaj kluczowa, ponieważ Polka jest w tak fenomenalnej dyspozycji, że w bieżącym sezonie wszystko może się zmienić. W Australian Open sukces był blisko, ponieważ 20-latka dotarła aż do półfinału, jednak tam uległa Danielle Collins w dwóch setach. Za niecały miesiąc rozpoczną się zmagania w ramach Roland Garros, w których trakcie Świątek czuje się jak ryba w wodzie. Jeśli utrzyma dotychczasową formę, o dobry rezultat nie ma się co martwić. 27 czerwca natomiast rozpocznie się Wimbledon. Najlepszym osiągnięciem Igi na angielskich kortach jest czwarta runda w 2021 roku, w której uległa Uns Dżabir. Z kolei na koniec sierpnia zaplanowano start US Open. Tu również Świątek najdalej dotarła w 2021 roku – także do czwartej rundy.

Zakłady bukmacherskie dają Polce ogromne szanse na zwycięstwo w przynajmniej jednym turnieju wielkoszlemowym w 2022 roku. Kurs na takie zdarzenie wynosi 1.65. Zwycięstwo w co najmniej dwóch Wielkich Szlemach ma z kolei kurs 5.00.

Pobije rekord zwycięstw z rzędu?

Iga Świątek triumfowała ostatnio w czwartym turnieju WTA w 2022 roku. Były to zawody o randze 500 w Stuttgarcie. Dzięki fenomenalnej dyspozycji, liderka światowego rankingu ma na swoim koncie już 23 zwycięstwa z rzędu. Do pobicia rekordu ustanowionego przez Venus Williams jeszcze trochę brakuje, jednak teraz wszystko jest możliwe. Amerykanka zwyciężyła w 35 spotkaniach z rzędu. Czy Iga także tego dokona? Zakłady bukmacherskie największe szanse dają jej na przedłużenie zwycięskiej serii do 25 meczów. Kurs na takie zdarzenie to tylko 1.15. Pobicie rekordu Williams wiąże się ze zwycięstwem w minimum 36 starciach. Tu kurs jest znacznie wyższy, bo wynosi aż 10.00.

Dla kogo Plebiscyt Przeglądu Sportowego?

Kibice zawsze emocjonują się wynikami Plebiscytu Przeglądu Sportowego. W latach 2020-2021 panował Robert Lewandowski, lecz najprawdopodobniej przyjdzie czas na zmianę warty. Wiele mówi się o Idze Świątek i jej osiągnięciach. Szybko stała się ona ikoną polskiego tenisa, choć nie ma skończonych jeszcze 21 lat. Kurs na jej zwycięstwo we wspomnianym Plebiscycie PS wynosi 1.50. Fani już teraz nie przechodzą obojętnie obok jej sukcesów, a za nami dopiero pierwszy kwartał 2022 roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Turnieje wielkoszlemowe...

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...