STS KOD PROMOCYJNY

Jan Zieliński i Hugo Nys już w półfinale turnieju w Delray Beach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisJan Zieliński i Hugo Nys już w półfinale turnieju w Delray Beach

Polsko-monakijska para deblowa Jan Zieliński i Hugo Nys odniosła kolejne przekonujące zwycięstwo w Delray Beach w Stanach Zjednoczonych. W ćwierćfinale w dwóch setach pokonali Miguela Angela Reyesa-Varelę z Meksyku i Guido Andreozziego z Argentyny. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:3. Dzięki temu Zieliński i Nys są już w półfinale turnieju rangi ATP 250. Poznali już swoich kolejnych rywali. Nie będzie łatwo. 

Pewne zwycięstwo Zielińskiego i Nysa

Jan Zieliński i Hugo Nys grają w Delray Beach jako turniejowa dwójka. Zmagania rozpoczęli od pokonania w I rundzie Radu Albota z Mołdawii i Constanta Lestienne’a z Francji. Potrzebowali do tego niespełna godziny. W II rundzie Delray Beach Open ich przeciwnikami byli Guido Andreozzi z Argentyny i Miguel Angel Reyes-Varela z Meksyku. Zdecydowanymi faworytami byli Polak i Monakijczyk. Udowodnili to na korcie. 

Spotkanie od początku było jednostronne. Na pierwsze przełamanie czekaliśmy jednak do szóstego gema. Kolejne przyszło w ósmym. Od stanu 2:2 Zieliński i Nys wygrali cztery gemy z rzędu i zakończyli partię 6:2. W drugiej odsłonie poszli za ciosem. Tym razem przełamali w czwartym gemie i błyskawicznie wyszli na prowadzenie 4:1. Nie zmarnowali go. Na koniec ponownie odebrali rywalom serwis i znów było 6:2. Jan Zieliński i Hugo Nys w niewiele ponad godzinę awansowali do półfinału turnieju deblowego rangi ATP w Stanach Zjednoczonych, a ich gra musi robić wrażenie. Widać, że są w dobrej formie i doskonale się rozumieją. 

Hugo Nys (Monako, 2) / Jan Zieliński (Polska, 2) – Guido Andreozzi (Argentyna) / Miguel Angel Reyes-Varela (Meksyk) 6:2, 6:3

Z kim zagrają o finał?

Teraz poziom trudności znacznie wzrasta. W półfinale rywalami polsko-monakijskiego duetu będą rozstawieni z trójką Julian Cash z Wielkiej Brytanii oraz Robert Galloway ze Stanów Zjednoczonych. Będzie to pierwsze spotkanie w historii pomiędzy tymi duetami. Doping kibiców może działać na korzyść rywali, jednak Jana Zielińskiego i Hugo Nysa stać na zwycięstwo i awans do wielkiego finału. Spotkanie półfinałowe zaplanowano na piątek 16 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...