Jan Zieliński i Hugo Nys bez szans na grę w ATP Finals w Turynie. Szybka porażka w Paryżu

Strona głównaTenisJan Zieliński i Hugo Nys bez szans na grę w ATP Finals...

Niestety Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako już w I rundzie pożegnali się z turniejem Rolex Paris Masters rangi ATP 1000 w Paryżu. W dwóch setach przegrali z Finem Harrim Heliovaarą i Chorwatem Mate Paviciem. W ten sposób stracili szansę na awans do turnieju ATP Finals w Turynie, który zakończy ten sezon. Spotkanie z fińsko-chorwacką parą było wyrównane, jednak w decydujących momentach to rywale okazali się skuteczniejsi.

Zacięty bój i pożegnanie z Paryżem

Obecnie w Paryżu trwa ostatni duży turniej w tym sezonie cyklu ATP (poza finałami). Dla wielu tenisistów to ostatnia szansa na to, aby wywalczyć przepustkę na turniej ATP Finals, gdzie zagrają tylko najlepsi z najlepszych. Dotyczyło to m.in. Jana Zielińskiego i Monakijczyka Hugo Nysa. Duet ten musiał powalczyć w Paryżu o dobry wynik, aby awansować do Turynu. Już wiemy, że tak się nie stanie. Niestety polsko-monakijska para deblowa pożegnała się z zawodami Rolex Paris Masters rangi ATP 1000 w Paryżu już w I rundzie.

Ich rywalami byli Fin Harri Heliovaara i Chorwat Mate Pavić. To doświadczeni debliści z wieloma tytułami na swoim koncie. Mecz w Paryżu od początku był bardzo wyrównany. W pierwszym secie nie mieliśmy żadnego przełamania i doszło do tie-breaka. W nim Zieliński i Nys mieli jedną piłkę setową, której nie wykorzystali. Rywale byli skuteczniejsi i na przewagi wygrali 9:7. Szkoda niewykorzystanej szansy i trzech breakpointów w czwartym gemie tej partii. Drugi set długo miał podobny przebieg do pierwszego. Tak było do stanu 5:4 dla fińsko-chorwackiego debla. W kolejnym gemie przełamali Zielińskiego i Nysa i wygrali mecz 2:0, awansując do II rundy. W siódmym gemie polsko-monakijski duet miał dwa breakpointy, jednak ponownie nie udało się ich wykorzystać.

Harri Heliovaara (Finlandia) / Mate Pavić (Chorwacja) – Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) 7:6 (7), 6:4

Zieliński i Nys nie wystąpią w Turynie

Szybka porażka w Paryżu sprawia, że Jan Zieliński i Hugo Nys nie mają już żadnych szans na awans do turnieju ATP Finals w Turynie. Na ten moment zajmują 11. miejsce w rankingu ATP Doubles Race. Awans do wielkich finałów cyklu wywalczy tylko osiem najlepszych duetów. Mimo tego, za Janem Zielińskim i Hugo Nysem najlepszy sezon w ich dotychczasowej karierze tenisowej.