STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Majchrzak – Quentin Halys w 2 rundzie ATP 250 w Pune. Czy Polak powalczy o ćwierćfinał?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisKamil Majchrzak - Quentin Halys w 2 rundzie ATP 250 w Pune....

Kamil Majchrzak bardzo pewnie pokonał w pierwszej rundzie turnieju ATP w Pune kwalifikanta Jay’a Clarke’a i już szykuje się do meczu o ćwierćfinał. Na drodze Polaka stanie 25-letni Francuz Quentin Halys, który w pierwszej rundzie musiał uporać się z rozstawionym Ricardasem Berankisem. Nieznacznym faworytem meczu wydaje się być Polak. Czy uda mu się awansować do ćwierćfinału?

Potwierdzić dobrą dyspozycję

Ostatnie tygodnie są bardzo dobre w wykonaniu 26-letniego Kamila Majchrzaka. Na początku tego roku udanie reprezentował Polskę w turnieju ATP Cup, gdzie ostatecznie odpadliśmy po półfinałowej porażce z Hiszpanami. W meczu tym zabrakło Majchrzaka, ponieważ znajdował się w izolacji po zakażeniu koronawirusem. Po wyzdrowieniu z marszu wystartował w Australian Open, gdzie po raz pierwszy awansował do drugiej rundy. Dzięki temu zanotował spory skok w rankingu ATP, w którym zajmuje obecnie 95 miejsce. Swoją dobrą dyspozycję potwierdza także w Indiach, gdzie w pierwszej rundzie ATP 250 w Pune w niespełna 80 minut pokonał Jay’a Clarke’a. 

W drugiej rundzie na Polaka czeka znacznie trudniejsze zadanie, ponieważ Quentin Halys jest wyżej ceniony od Brytyjczyka. Mimo wszystko Polaka stać na wygranie tego pojedynku i awans do ćwierćfinału turnieju. To Polak notowany jest wyżej w aktualnym rankingu ATP i wydaje się być nieznacznym faworytem. Jeżeli potwierdzi swoją dobrą dyspozycję serwisową, to z awansem nie powinno być problemu. 

Kim jest Quentin Halys?

Quentin Halys to reprezentujący Francję tenisista, który w turniejach rangi pro zadebiutował już w 2012 roku. Obecnie zajmuje 141 miejsce w rankingu ATP. Turniej w Pune jest jego tegorocznym debiutem w zawodach tej rangi, dlatego jego forma pozostaje małą niewiadomą. Francuz jest znacznie wyższy od Polaka, jednak liczymy na to, że w trakcie gry Kamil Majchrzak z powodzeniem zniweluję tę różnicę. Mecz drugiej rundy odbędzie się w środę 2 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...