Katarzyna Kawa i Jan Zieliński lepsi od Francuzów

Strona głównaTenisKatarzyna Kawa i Jan Zieliński lepsi od Francuzów

Polska para mieszana Katarzyna Kawa i Jan Zieliński odniosła drugie zwycięstwo w United Cup. W dwóch setach pokonali Elixane Lechemię i Edouarda Rogera-Vasselina z Francji. Dzięki temu ustalili wynik meczu na 3:0. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando miksta z Polski i potrwało niewiele ponad godzinę. Biało-czerwoni już wcześniej byli pewni awansu do finału po tym, jak singlowe zwycięstwa odnieśli Hubert Hurkacz i Iga Świątek.

Kawa i Zieliński z dobrym bilansem. Drugi mecz i druga wygrana

Katarzyna Kawa i Jan Zieliński mieli okazję po raz drugi zaprezentować się w turnieju United Cup. W ćwierćfinale pokonali parę mieszaną z Chin i również ustalili wynik na 3:0. Teraz mierzyli się z duetem z Francji. Grali bez presji, ponieważ już wcześniej swoje zrobili Hubert Hurkacz i Iga Świątek. Tenisista wygrał z Adrianem Mannarino, a tenisistka z Caroline Garcią. Dzięki temu Polacy zapewnili sobie awans do wielkiego finału United Cup.

Duet Katarzyna Kawa i Jan Zieliński ponownie potwierdził swoje umiejętności i wykorzystał szansę. Po drugiej stronie siatki stanęli Elixane Lechemia i Edouard Roger-Vasselin. Mecz rozpoczął się dobrze dla Polaków, którzy przełamali przy pierwszej okazji. Szybko wyszli na 3:0. Później kontrolowali przebieg gry i partię zakończyli 6:3. Drugi set miał nieco inny przebieg. Tym razem to Francuzi zaczęli od przełamania i prowadzili już 3:1. Od tego momentu oglądaliśmy prawdziwy koncert Polaków. Wygrali pięć gemów z rzędu i całe spotkanie 6:3, 6:3. Potrwało ono niewiele ponad godzinę. Katarzyna Kawa i Jan Zieliński ustalili wynik meczu Polska – Francja na 3:0

Katarzyna Kawa / Jan Zieliński – Elixane Lechemia / Edouard Roger-Vasselin 6:3, 6:3

Z kim Polacy zagrają w finale?

Polacy odnieśli bardzo duży sukces i awansowali do finału turnieju United Cup 2024 w Australii. Teraz ze spokojem mogą czekać na wyłonienie swojego kolejnego rywala. W finale zmierzą się z Australijczykami lub Niemcami. Niezależnie od przeciwnika finałowy pojedynek rozpocznie się w niedzielę o godzinie 7:30 czasu polskiego. Zawodnicy będą rywalizowali na Ken Rosewall Arena w Sydney. Biało-czerwoni staną przed szansą na zgarnięcie prestiżowego trofeum i sporej wypłaty.