Polacy w finale United Cup. Iga Świątek wygrała z Garcią

Strona głównaTenisPolacy w finale United Cup. Iga Świątek wygrała z Garcią

Iga Świątek w trzech setach pokonała Francuzkę Caroline Garcię. Oznacza to, że Polacy w efektownym stylu awansowali do finału turnieju United Cup 2024. Singlowe starcie kobiet rozpoczęło się od seta wygranego przez Garcię. Później oglądaliśmy prawdziwy popis w wykonaniu Igi Świątek, która w dwóch kolejnych partiach pozwoliła rywalce na zdobycie tylko dwóch gemów i to biało-czerwoni cieszą się z awansu. Pierwszy punkt dla naszej drużyny zdobył Hubert Hurkacz.

Iga Świątek przypieczętowała awans do finału

Iga Świątek (1. WTA) w dobrym humorze przystąpiła do meczu z Francuzką Caroline Garcią (20. WTA). Do tej pory wszystkie spotkania w United Cup 2024 wygrała bez straty seta. Ponadto tuż przed tym meczem Polaków na prowadzenie wyprowadził Hubert Hurkacz (9. ATP), który pokonał Adriana Mannarino (22. ATP). Za Polką przemawiał też bilans dotychczasowych meczów z Garcią, który wynosił 4-1.

Mecz w Sydney rozpoczął się od wyrównanego seta. W siódmym gemie nieoczekiwanie to Francuzka przełamała Igę Świątek i wyszła na 4:3. Chwilę później zrobiło się 5:3. Rywalka nie wypuściła tej szansy z rąk i wygrała partię 6:4. Zadziałało to pozytywnie na liderkę światowego rankingu. Od drugiego seta oglądaliśmy prawdziwy popis naszej tenisistki. Drugą partię rozpoczęła od dwóch przełamań i wyniku 5:0. Skończyło się 6:1. Bardzo podobny przebieg miał trzeci set, gdy Polka zaczęła od 4:0. Również pewnie wygrała 6:1 i po trzysetowym starciu wprowadziła biało-czerwonych do finału United Cup 2024. W nim Polacy zagrają z Australijczykami lub Niemcami.

Iga Świątek – Caroline Garcia 4:6, 6:1, 6:1

Przed nami jeszcze mecz mikstów

Choć Polacy są już pewni awansu, to jednak do rozegrania pozostał jeszcze mecz mikstów. W nim wystąpią Katarzyna Kawa i Jan Zieliński, którzy kilka dni temu pokazali się z dobrej strony i pokonali parę z Chin. Po drugiej stronie siatki staną Elixane Lechemia i Edouard Roger-Vasselin. Wynik tego spotkania nie będzie miał wpływu na losy awansu do finału. Duet z Polski stać na odniesienie zwycięstwa.