Iva Jović – Magda Linette 6:4, 6:3. Wpadka Linette w US Open

Strona głównaTenisUS OpenIva Jović – Magda Linette 6:4, 6:3. Wpadka Linette w US Open

Magda Linette była zdecydowaną faworytką meczu I rundy US Open. Polka mierzyła się z Amerykanką Ivą Jovic z końcówki czwartej setki rankingu WTA. Niestety na korcie nie było tego widać. Od początku zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiała rywalka. To ona zdominowała rywalizację i wygrała w dwóch setach. Spotkanie potrwało 1,5 godziny. Magda Linette zanotowała sporą wpadkę i szybko odpadła z singla US Open. Pozostanie jej gra w deblu, gdzie stworzy duet z Peyton Stearns.

Niespodziewana porażka Linette w US Open

Biorąc pod uwagę ranking WTA, zdecydowaną faworytką meczu I rundy była Magda Linette (42. WTA). Na otwarcie rywalizacji w Nowym Jorku mierzyła się z Amerykanką Ivą Jovic (389. WTA), która otrzymała dziką kartę od organizatorów. Polka przystępowała do tego pojedynku po tym, jak odpadła w II rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Liczyła na to, że w US Open pójdzie jej zdecydowanie lepiej.

Mecz rozpoczął się lepiej dla Jovic. Już w pierwszym gemie przełamała Magdę Linette. Choć Polka po chwili odrobili straty, to jednak Amerykanka nie dawała za wygraną i przełamała ponownie. Zbudowała sobie przewagę, której nie oddała do końca seta. Wygrała go 6:4. Z perspektywy Polki żal szóstego gema, w którym miała dwa breakpointy, jednak nie zdołała doprowadzić do wyrównania. Znalazła się w trudnym położeniu. Drugi set od początku był wyrównany. Obie pilnowały swoich gemów serwisowych. Tak było do stanu 3:3. Później przyspieszyła Jovic i dwukrotnie przełamała. Partię zamknęła 6:3, a cały mecz wygrała w 1,5 godziny i awansowała do II rundy singla US Open. To duży sukces Amerykanki i spora wpadka Magdy Linette.

Iva Jovic (USA, WC) – Magda Linette (Polska) 6:4, 6:3

Linette zagra jeszcze w deblu

Magda Linette nie żegna się jeszcze z Nowym Jorkiem. Przed nią występ w turnieju deblowym. W nim tworzy duet z Amerykanka Peyton Stearns. W I rundzie gry podwójnej zmierzą się z Rosjankami Anastazją Potapową i Yaną Sizikovą. Faworytem do awansu jest polsko-amerykańska para. Spotkanie zaplanowano na środę 28 sierpnia.