Linette melduje się w 2. rundzie Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonLinette melduje się w 2. rundzie Wimbledonu

Pewnym krokiem do 2. rundy tegorocznego Wimbledonu weszła Magda Linette. Polka bez większych problemów pokonała niżej notowaną Meksykankę Fernandę Contreras Gomez. Spotkanie trwało zaledwie godzinę i Magda Linette wygrała 2:0 (6:1, 6:4). W kolejnej rundzie zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która w turnieju rozstawiona jest z numerem 15. Mecz drugiej rundy zaplanowano na środę.

Gładkie zwycięstwo Magdy Linette

Magda Linette (65. WTA) była zdecydowaną faworytką starcia z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez (191. WTA). Kurs na zwycięstwo Polki w zakładach bukmacherskich STS wynosił 1.18. Ewentualne zwycięstwo jej rywalki traktowane byłoby jako sensacja i kurs na nie wynosił 4.90. Ponadto Contreras Gomez do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikację. Różnicę poziomów było widać już od pierwszych piłek. Magda Linette pewnie wygrała pierwszego gema serwisowego, a rywalka doprowadziła do remisu 1:1. Od tego czasu kolejne pięć gemów padło łupem Poznanianki, która pierwszego seta zamknęła wynikiem 6:1 w 26 minut.

Drugie starcie było zdecydowanie bardziej wyrównane. Obie tenisistki bez większych problemów wygrywały swoje gemy serwisowe aż do stanu 4:4. W tym czasie nie oglądaliśmy ani jednego breakpointa, a z Meksykanki zdawała się ulatywać trema debiutantki. Na szczęście w 9. gemie drugiego seta Magda Linette przełamała rywalkę i chwilę później zakończyła spotkanie wygranym podaniem. Tym samym w zaledwie godzinę zameldowała się w drugiej rundzie tegorocznego Wimbledonu jako trzecia z Polek. Wcześniej sztuki tej dokonały Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa, a we wtorek 28 czerwca grę zacznie liderka rankingu WTA Iga Świątek.

Magda Linette (Polska) – Fernanda Contreras Gomez (Meksyk, Q) 6:1, 6:4

Z Angelique Kerber o 3. rundę

Kolejną rywalką Magdy Linette będzie Niemka Angelique Kerber. Była liderka światowego rankingu zajmuje obecnie 19. miejsce w rankingu WTA, a w Anglii gra jako rozstawiona z numerem 15. W pierwszej rundzie pokonała Francuzkę Kristinę Mladenović. Magda Linette w tym roku mierzyła się już z Kerber w Strasbourgu. Niewiele ponad miesiąc temu po wyrównanym pojedynku lepsza okazała się Niemka. Tym razem liczymy na udany rewanż Polki. Mecz zaplanowano na środę 29 czerwca.