Strona głównaTenisMagdalena Fręch szczęśliwą przegraną kwalifikacji do Indian Wells. Zagra w turnieju głównym

Dość nieoczekiwanie w turnieju głównym WTA 1000 BNP Paribas Open 2022 w Indian Wells wystąpi Magdalena Fręch. Jeszcze wczoraj wieczorem wydawało się, że nie ma na to szans po tym, jak w finale turnieju kwalifikacyjnego uległa Australijce Darii Saville. Gdy reprezentantka Polski mogła powoli się pakować i opuszczać Indian Wells, przyszła niespodziewana wiadomość. Magdalena Fręch awansowała do turniejowej drabinki jako szczęśliwa przegrana i zagra w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Porażka z Darią Saville w finale turnieju kwalifikacyjnego

Faworytką tego spotkania była Australijka Daria Saville, choć zajmuje ona dopiero 409. miejsce w rankingu WTA. Dla porównania nasza reprezentantka plasuje się w nim na 88. pozycji. Od początku meczu inicjatywę przejęła rywalka i w zaledwie 30 minut zakończyła pierwszego seta 6:0. Drugi rozpoczął się bardzo podobnie, jednak przy stanie 0:3 Magdalena Fręch odmieniła swoją grę. Pozwoliło jej to na nieoczekiwane wygranie kolejnych sześciu gemów i doprowadzenie do wyrównania w setach. Niestety w trzecim secie znów skuteczniejsza okazała się Daria Saville, która wygrała 6:3 i zapewniła sobie udział w turnieju Indian Wells. Polka pogodziła się już z odpadnięciem, ale organizatorzy wylosowali ją jako szczęśliwą przegraną i rzutem na taśmę została włączona do drabinki turniejowej.

W pierwszej rundzie z Egipcjanką Mayar Sherif

Przeciwniczką Magdaleny Fręch w pierwszej rundzie turnieju Indian Wells będzie Egipcjanka Mayar Sherif. Zajmuje ona obecnie 67. miejsce w rankingu WTA i będzie faworytką meczu, jednak Magdalenę Fręch stać na postawienie się rywalce tego kalibru i walkę o awans do drugiej rundy. Spotkanie zostanie rozegrane w czwartek 10 marca.

W turnieju singlowym udział biorą także Iga Świątek i Magda Linette. Pierwsza z nich rozpocznie zmagania od drugiej rundy, ponieważ w pierwszej ze względu na rozstawienie otrzymała wolny los. Magda Linette w pierwszym meczu w Indian Wells zmierzy się z Niemką Andreą Petković. Ponadto Poznanianka zagra także w deblu, gdzie jej partnerką będzie Tajwanka Hao Ching Chan. W pierwszej rundzie trafiły na rozstawione z czwórką Słowenkę Andreję Klepac i Chorwatkę Dariję Jurak.