Magdalena Fręch – Olivia Gadecki 7:6(5), 6:4. Historyczny triumf w turnieju WTA

Strona głównaTenisMagdalena Fręch - Olivia Gadecki 7:6(5), 6:4. Historyczny triumf w turnieju WTA

Magdalena Fręch osiągnęła największy sukces w swojej dotychczasowej karierze. Polka wygrała turniej rangi WTA 500 w Guadalajarze w Meksyku. Po raz pierwszy triumfowała w turnieju cyklu WTA, zostając czwartą Polką w historii z takim zwycięstwem. W wielkim finale po dwóch wyrównanych setach pokonała Australijkę Olivię Gadecki. Po turnieju w Meksyku Magdalena Fręch awansuje na 32. miejsce w rankingu WTA, co jest rekordem jej kariery.

Magdalena Fręch mistrzynią w Guadalajarze

Długo czekała na taki sukces. W końcu się udało. Magdalena Fręch (43. WTA) wygrała pierwszy turniej cyklu WTA w swojej karierze. Znakomicie zaprezentowała się w zawodach Guadalajara Open Akron rangi WTA 500 w Meksyku. Doszło do wielkiego finału, gdzie jej rywalką była kwalifikantka Olivia Gadecki (152. WTA) z Australii. Mecz od początku był bardzo wyrównany. W premierowej odsłonie obie tenisistki miały swoje szanse na przełamanie. Podające tenisistki utrzymały swoje podanie i doszło do tie-breaka. Ten także był wyrównany. Końcówka należała jednak do Magdaleny Fręch, która wygrała 7:5 i wyszła na prowadzenie w setach

Druga partia zaczęła się lepiej dla Gadecki. Przełamała już w pierwszym gemie i po chwili prowadziła 2:0. Wtedy do głosu doszła Magdalena Fręch. Najpierw odrobiła straty, a później sama zyskała przewagę przełamania i było 5:3. Serwowała na zwycięstwo w turnieju. Przy swoim podaniu nie wykorzystała piłki meczowej i straciła serwis. Było 5:4. Chwilę później Magdalena Fręch zaskoczyła Australijkę przy jej serwisie. Wygrała gema do zera i zakończyła seta 6:4. Po blisko dwóch godzinach walki zwyciężyła w finale turnieju Guadalajara Open Akron, osiągając największy sukces w karierze

Magdalena Fręch (Polska, 5) – Olivia Gadecki (Australia, Q) 7:6(5), 6:4

Historyczne zwycięstwo i awans w rankingu WTA

Magdalena Fręch została czwartą Polką w historii, która wygrała turniej cyklu WTA. Wcześniej przed nią dokonały tego tylko: Agnieszka Radwańska, Iga Świątek i Magda Linette. Teraz do tego grona dołączyła Fręch. Za triumf w Meksyku zainkasuje 500 punktów rankingowych. Dzięki temu awansuje na 32. miejsce w rankingu WTA. To rekord jej kariery.