Niesamowity początek Igi Świątek w turnieju w Dubaju. Fernandez była bez szans

Strona głównaTenisNiesamowity początek Igi Świątek w turnieju w Dubaju. Fernandez była bez szans

Iga Świątek kapitalnie rozpoczęła zmagania w turnieju rangi WTA 1000 w Dubaju. W II rundzie nie dała żadnych szans Kanadyjce Leylah Fernandez, z którą wygrała 6:1, 6:1. Liderka światowego rankingu w niewiele ponad godzinę pokonała rywalkę i zameldowała się w III rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships. Tam zmierzy się z Rosjanką Ludmiłą Samsonową, która w II rundzie nie grała z powodu wycofania się Chinki Qinwen Zheng.

Dominacja Igi Swiątek

Ostatnie mecze Igi Świątek (1. WTA) można nazywać totalną dominacją. Oglądaliśmy to w zeszłym tygodniu w Doha, gdzie Polka obroniła tytuł, i widzimy to także w Dubaju. W pierwszym swoim meczu Polka trafiła na wymagającą Kanadyjkę Leylah Fernandez (37. WTA), czyli finalistkę US Open z 2021 roku. Spotkanie było bardzo jednostronne. Iga Światek od razu wzięła sprawy w swoje ręce i szybko dwukrotnie przełamała rywalkę. Na tablicy wyników zrobiło się 4:0. Niedługo później reprezentantka Polski wygrała pierwszą piłkę setową i zakończyła partię 6:1

Wydawało się, że bardziej wyrównany będzie drugi set. Choć Iga Świątek przełamała przy pierwszej okazji, to jednak później swojego gema serwisowego wygrała Fernandez. Przegrywała 1:2 i miała dwie piłki na przełamanie Polki. Na szczęście liderka rankingu WTA umiejętnie się obroniła i wygrała cztery kolejne gemy. Iga Świątek zakończyła spotkanie 2:0 (6:1, 6:1) w 73 minuty i awansowała do III rundy turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. Tam zmierzy się z Ludmiłą Samsonową z Rosji.

Iga Świątek (Polska, 1) – Leylah Fernandez (Kanada) 6:1, 6:1

O ćwierćfinał z Samsonową

Przeciwniczką Igi Świątek w III rundzie będzie Rosjanka Ludmiła Samsonowa (13. WTA). Będzie to drugi pojedynek pomiędzy obiema tenisistkami. Do pierwszego doszło w ubiegłym roku w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Wówczas po trzech zaciętych setach i meczu trwającym ponad trzy godziny lepsza okazała się Polka. Wierzymy, że w Dubaju również poradzi sobie z utalentowaną Rosjanką. Spotkanie zaplanowano na środę 22 lutego