Jasmine Paolini – Magda Linette 4:6, 0:6. Wielki mecz Magdy Linette

Strona głównaTenisJasmine Paolini – Magda Linette 4:6, 0:6. Wielki mecz Magdy Linette

Magda Linette rozegrała fantastyczny mecz w III rundzie turnieju China Open 2024. Polka w dwóch setach pokonała rozstawioną z trójką Włoszkę Jasmine Paolini. Spotkanie zakończyło sie wynikiem 6:4, 6:0 i potrwało niespełna 1,5 godziny. Prawdziwy koncert Magdy Linette oglądaliśmy w drugim secie, gdy Włoszka nie była w stanie wygrać ani jednego gema. Polka czeka na wyłonienie swojej kolejnej rywalki.

Ważne zwycięstwo Magdy Linette

Za nami jeden z najlepszych meczów Magdy Linette (45. WTA) w tym sezonie. Polka w III rundzie turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie rywalizowała z rozstawioną z trójką Włoszką Jasmine Paolini (5. WTA). Przystępowała do niego po wygranej w trzech setach z Japonką Moyuką Uchijimą (63. WTA). Teraz jednak poziom trudności znacznie wzrósł.

Włoszka była zdecydowaną faworytką. Od początku meczu Magda Linette czuła się jednak doskonale. Szybko wypracowała przewagę dwóch przełamań i wyszła na 3:0. Wtedy Paolini zaczęła grać zdecydowanie lepiej. Odrobiła straty i sama wyszła na prowadzenie 4:3. Od tego momentu niepodzielnie na korcie królowała Magda Linette. Wygrała trzy gemy z rzędu i zamknęła pierwszą partię 6:4. Drugi set to już prawdziwy koncert polskiej tenisistki. Choć gemy były wyrównane, to jednak w decydujących momentach zdecydowanie lepsza była Magda Linette. Szybko wygrała sześć gemów i zakończyła partię 6:0. W dwóch setach pokonała faworytkę i gra dalej w China Open 2024 w Pekinie.

Jasmine Paolini (Włoszka, 3) – Magda Linette (Polska, 31) 4:6, 0:6

Z kim Magda Linette zagra w IV rundzie?

Teraz Magda Linette ze spokojem może przygotowywać się do kolejnego meczu. W IV rundzie jej rywalką będzie Rosjanka Mirra Andriejewa (17. WTA) lub Chorwatka Donna Vekić (16. WTA). Obie są wyżej notowane od Polki, jednak ta w starciu z Paolini udowodniła, że jest w stanie walczyć z najlepszymi na świecie. Z pewnością będzie chciała awansować do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Pekinie. Stawka toczy się o cenne punkty rankingowe oraz sporą premię finansową.