Pierwszy krok Huberta Hurkacza w kierunku obrony tytułu w Halle

Strona głównaTenisPierwszy krok Huberta Hurkacza w kierunku obrony tytułu w Halle

Hubert Hurkacz w trzech setach pokonał Christophera Eubanksa i wykonał pierwszy krok w kierunku obrony tytułu w turnieju w niemieckim Halle. Polak miał nieoczekiwane problemy w drugiej partii, gdy pregrał w tie-breaku. Na szczęście w trzecim secie wygrał bez problemów i zameldował się w II rundzie. Tam zmierzy się z Holendrem Tallonem Griekspoorem, którego niedawno pokonał w Roland Garros.

Nieoczekiwane problemy Huberta Hurkacza

Dla najlepszego polskiego tenisisty to bardzo ważny tydzień. Hubert Hurkacz (17. ATP) broni tytułu wywalczonego w Halle przed rokiem i jednocześnie sporej liczby punktów rankingowych. W I rundzie Polak mierzył się z Amerykaninem Christopherem Eubanksem (77. ATP). Był zdecydowanym faworytem, jednak musiał to potwierdzić na korcie. Pierwszy set rozpoczął się bardzo spokojnie. Obaj zawodnicy pilnowali swojego podania. Jedyne przełamanie miało miejsce w siódmym gemie, gdy Hurkacz zaskoczył Amerykanina. Zbudowanej przewagi już nie roztrwonił. Wygrał seta 6:4

Polak nieoczekiwane problemy miał w drugim secie. Ponownie obaj serwowali bardzo dobrze. W efekcie doszło do tie-breaka, a wcześniej żaden z nich nie miał okazji do przełamania. W tie-breaku Hurkacz nie wykorzystał czterech piłek meczowych. Skuteczniejszy był rywal, który wygrał 13:11. O awansie do II rundy decydowała trzecia partia. W niej faworyzowany Polak szybko wziął sprawy w swoje ręce. Przełamał i zrobiło się 3:0. Później kontrolował przebieg seta i zakończył go 6:3. Dzięki temu wykonał pierwszy krok w kierunku obrony tytułu w turnieju Terra Wortmann Open.

Hubert Hurkacz (Polska, 6) – Christopher Eubanks (USA, Q) 6:4, 6:7(11), 6:3

Griekspoor czeka w 1/8 finału

Teraz przed Hubertem Hurkaczem jeszcze trudniejsze wyzwanie. W II rundzie w Halle zagra z Holendrem Tallonem Griekspoorem (29. ATP). Nie tak dawno obaj zmierzyli się we French Open. Wówczas po trzysetowym thrillerze lepszy okazał się Polak. Liczymy na to, że podobnie będzie w Niemczech i Hubert Hurkacz zachowa szansę na obronę tytułu i punktów rankingowych.