STS KOD PROMOCYJNY

Polacy poznali rywali w premierowej edycji tenisowego United Cup

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisPolacy poznali rywali w premierowej edycji tenisowego United Cup

Reprezentanci Polski w tenisie ziemnym poznali rywali w premierowej edycji tenisowego turnieju United Cup. Ten zostanie rozegrany w Australii na przełomie roku. Zawody organizowane są po raz pierwszy i łącznie wystartuje w nich 18 zespołów. O awansie decydują miejsca rankingowe zajmowane przez poszczególnych zawodników. W reprezentacji Polski w Australii zagrają m.in.: Iga Świątek i Hubert Hurkacz. 

Z kim powalczą Polacy w turnieju United Cup?

Polacy trafili do grupy B, która swoje spotkania będzie rozgrywała w Brisbane. Tam przeciwnikami biało-czerwonych będą Szwajcarzy oraz reprezentanci Kazachstanu. Przed Polakami trudne zadanie, ponieważ obie reprezentacje na papierze wyglądają bardzo solidnie. Wydaje się jednak, że to biało-czerwoni są faworytami grupy. W kadrze Polski w premierowej edycji United Cup zagrają: Iga Świątek, Magda Linette, Alicja Rosolska, Weronika Falkowska, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot i Daniel Michalski. 

Drużyna Szwajcarii będzie reprezentowana przez takich zawodników jak: Belinda Bencić, Ylena In-Albon, Jil Teichmann, Joanne Zuger, Stan Wawrinka, Dominic Stricker, Marc-Andrea Huesler, Alexander Ritschard. W kadrze Kazachstanu zabrakło Jeleny Rybakiny, jednak obecni są: Julia Putincewa, Gozal Ajnitdinowa, Żibek Kulambajewa, Aleksander Bublik, Denis Jewsiejew, Timofiej Skatow i Grigorij Łomakin. 

Format turnieju United Cup

Turniej zostanie rozegrany w dniach 29 grudnia 2022 – 8 stycznia 2023. Do udziału zaproszono 18 najwyżej sklasyfikowanych reprezentacji świata zgodnie z rankingami ATP i WTA. Podzielono je na sześć grup po trzy drużyny w każdej. Zwycięzcy zagrają w barażach o awans do Final Four. Mecze tenisowe rozgrywane będą w Perth, Brisbane i Sydney. W tym ostatnim mieście odbędą się wielkie finały. Zestawienie wszystkich grup wygląda następująco:

  • grupa A: Grecja, Bułgaria, Belgia;
  • grupa B: Polska, Szwajcaria, Kazachstan;
  • grupa C: USA, Czechy, Niemcy;
  • grupa D: Hiszpania, Wielka Brytania, Australia;
  • grupa E: Włochy, Norwegia, Brazylia;
  • grupa F: Francja, Argentyna, Chorwacja. 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...