STS KOD PROMOCYJNY

Polska w półfinale United Cup

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaTenisPolska w półfinale United Cup

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrali ostatni z zaplanowanych pojedynków z reprezentacją Włoch, czym przypieczętowali awans reprezentacji Polski do półfinału United Cup.

Remis po czterech meczach

Środa w Australii nie rozpoczęła się po myśli reprezentacji Polski, która po pierwszym meczu rozegranym przez Daniela Michalskiego przegrywała 0:1 z Włochami. Jako druga na kort weszła Iga Świątek i w niecałe dwie godziny pokonała swoją rywalkę i doprowadziła do remisu w głównej rywalizacji. Niestety, ale porażkę zanotował też Hubert Hurkacz i to od Magdy Linette zależało, czy biało-czerwoni będą mieli okazję powalczyć o półfinał w mikście, czy zakończą swój udział w premierowej edycji turnieju United Cup. Linette zrobiła to, co do niej należało i zwyciężyła w dwóch setach. O tym, kto awansuje dalej, miał przesądzić mikst.

Świątek i Hurkacz dominowali na korcie

Iga Świątek i Hubert Hurkacz przystąpili do meczu miksta z nadziejami na doprowadzenie Polski do półfinału United Cup. Mierzyli się z parą Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti i choć jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zapowiadało się ono dość wymagająco, to biało-czerwoni szybko narzucili swoje warunki i pokazali rywalom, kto lepiej prezentuje się na korcie. Mecz rozstrzygnął się w dwa sety (6:1, 6:2), czym Polacy przypieczętowali awans do najlepszej czwórki. Decydująca faza rozgrywek będzie toczyła się w Sydney. Półfinały zaplanowano na 6-7 stycznia, natomiast finał na niedzielę 8 stycznia.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...