Polska w półfinale United Cup

Strona głównaTenisPolska w półfinale United Cup

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wygrali ostatni z zaplanowanych pojedynków z reprezentacją Włoch, czym przypieczętowali awans reprezentacji Polski do półfinału United Cup.

Remis po czterech meczach

Środa w Australii nie rozpoczęła się po myśli reprezentacji Polski, która po pierwszym meczu rozegranym przez Daniela Michalskiego przegrywała 0:1 z Włochami. Jako druga na kort weszła Iga Świątek i w niecałe dwie godziny pokonała swoją rywalkę i doprowadziła do remisu w głównej rywalizacji. Niestety, ale porażkę zanotował też Hubert Hurkacz i to od Magdy Linette zależało, czy biało-czerwoni będą mieli okazję powalczyć o półfinał w mikście, czy zakończą swój udział w premierowej edycji turnieju United Cup. Linette zrobiła to, co do niej należało i zwyciężyła w dwóch setach. O tym, kto awansuje dalej, miał przesądzić mikst.

Świątek i Hurkacz dominowali na korcie

Iga Świątek i Hubert Hurkacz przystąpili do meczu miksta z nadziejami na doprowadzenie Polski do półfinału United Cup. Mierzyli się z parą Camilla Rosatello/Lorenzo Musetti i choć jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zapowiadało się ono dość wymagająco, to biało-czerwoni szybko narzucili swoje warunki i pokazali rywalom, kto lepiej prezentuje się na korcie. Mecz rozstrzygnął się w dwa sety (6:1, 6:2), czym Polacy przypieczętowali awans do najlepszej czwórki. Decydująca faza rozgrywek będzie toczyła się w Sydney. Półfinały zaplanowano na 6-7 stycznia, natomiast finał na niedzielę 8 stycznia.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jeremy Sochan weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA! Wiadomo w jakiej drużynie zagra

Jeszcze żaden reprezentant Polski w koszykówce nie miał okazji uczestniczył w Weekendzie Gwiazd. 17 lutego to się zmieni, bo Jeremy Sochan z San Antonio...

LeBron James najlepszym strzelcem NBA w historii. Sochan ma sposób na „Króla”?

Historia wydarzyła się na naszych oczach! LeBron James pobił rekord Kareema Abdul-Jabbara w liczbie zdobytych punktów, stają się najlepszym strzelcem NBA w historii ligi....