Polska – USA w półfinale United Cup. Mecze już 6 i 7 stycznia w Sydney

Strona głównaTenisPolska - USA w półfinale United Cup. Mecze już 6 i 7...

Reprezentacja Polski w tenisie ziemnym w dramatycznych okolicznościach pokonała 3:2 Włochów i awansowała do półfinału turnieju United Cup. Tam biało-czerwoni zmierzą się z niezwykle mocnymi Amerykanami, którzy są jednymi z faworytów do końcowego zwycięstwa w turnieju. W składzie rywali znajdują się m.in.: Jessica Pegula, Madison Keys, czy też Taylor Fritz. Mecze półfinałowe odbędą się w dniach 6 i 7 stycznia w Sydney. 

Droga Polaków do Sydney

Biało-czerwoni w pierwszej fazie turnieju rozgrywali swoje mecze w Brisbane. Tam w fazie grupowej pokonali kolejno 4:1 Kazachstan i 3:2 Szwajcarię. Dzięki temu zameldowali się w fazie play-off, którą potocznie nazywano finałem miasta. Wszystko dlatego, że w niej zmierzyli się z Włochami, którzy również w Brisbane wygrali swoją wcześniejszą grupę. Po dramatycznym boju biało-czerwoni wygrali z Włochami 3:2 i zameldowali się w półfinale. Jak się później okazało, w półfinale zobaczymy również Włochów, jako najlepszy zespół z przegranych w play-offach. Teraz cztery najlepsze zespoły na świecie przeniosą się do Sydney, gdzie zostanie rozegrana faza finałowa United Cup 2023. 

Z Amerykanami o awans do finału 

Teraz przed Polakami niezwykle trudne zadanie. W półfinale, którego mecze zaplanowano na 6 i 7 stycznia, zmierzą się z Amerykanami. Wydaje się, że na papierze to najsilniejsza reprezentacja, która bierze udział w turnieju. Reprezentanci Stanów Zjednoczonych w efektownym stylu wygrali swoją grupę po zwycięstwach 4:1 z Czechami oraz 5:0 z Niemcami. W fazie play-off nie mieli większych problemów z pokonaniem zawodników z Wielkiej Brytanii, których odprawili 4:1. Teraz Amerykanie staną na drodze Polaków do półfinału. 

Jako kobieca jedynka w USA występuje Jessica Pegula, która będzie rywalką naszej Igi Świątek. W meczu na szczycie u mężczyzn spotkają się Hubert Hurkacz i Taylor Fritz. Jako kobieca dwójka występuje Madison Keys, która jest wyżej notowana od naszej Magdy Linette. Wśród panów zdecydowanym faworytem starcia z Danielem Michalskim lub Kacprem Żukiem będzie Frances Tiafoe. Teoretycznie więc faworytami starcia z Polakami są Amerykanie, jednak nasi zawodnicy nie raz udowadniali, że stać ich na sprawienie niespodzianki. Przed nami niezwykle pasjonujące widowisko w Sydney. W drugim półfinale Włosi zmierzą się z Grekami. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jeremy Sochan weźmie udział w Weekendzie Gwiazd NBA! Wiadomo w jakiej drużynie zagra

Jeszcze żaden reprezentant Polski w koszykówce nie miał okazji uczestniczył w Weekendzie Gwiazd. 17 lutego to się zmieni, bo Jeremy Sochan z San Antonio...

LeBron James najlepszym strzelcem NBA w historii. Sochan ma sposób na „Króla”?

Historia wydarzyła się na naszych oczach! LeBron James pobił rekord Kareema Abdul-Jabbara w liczbie zdobytych punktów, stają się najlepszym strzelcem NBA w historii ligi....