Iga Świątek z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Strona głównaTenisIga Świątek z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Iga Świątek odniosła historyczny sukces i wywalczyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. To pierwszy medal dla Polski w tenisie. W małym finale Polka nie dała żadnych szans Słowaczce Annie Karolinie Schmiedlovej. Iga Świątek wygrała w dwóch setach 6:2, 6:1, a całe spotkanie potrwało około godzinę. Polka podniosła się po porażce w półfinale z Qinwen Zheng i wyjedzie z Paryża z medalem.

Wielki sukces i brąz Igi Świątek

Oczywiście Iga Świątek (1. WTA) w Paryżu celowała w złoto. Na kortach ziemnych Roland Garros czuje się znakomicie i nie bez powodu wygrała trzy ostatnie edycje turnieju wielkoszlemowego French Open. Niestety w półfinale igrzysk olimpijskich Polka musiała uznać wyższość Chinki Qinwen Zheng (7. WTA). Straciła szansę na złoto, jednak to jej nie załamało. Odbudowała się i powalczyła o brązowy medal igrzysk. W małym finale mierzyła się ze Słowaczką Anną Karoliną Schmiedlovą (67. WTA)

Polka była zdecydowaną faworytką i potwierdziła to na korcie. Doskonale zareagowała na porażkę z Zheng. Choć w trzecim gemie przegrała swój serwis i w premierowej odsłonie było 1:2, to później oglądaliśmy koncert w wykonaniu Igi Światek. Z każdą piłką Polka się rozkręcała. Przejęła inicjatywę i zdominowała Słowaczkę. Wygrała pięć gemów z rzędu i zamknęła partię 6:2. Drugi set był wyrównany tylko do stanu 1:1. Później Iga Świątek ponownie zdominowała swoją przeciwniczkę. Szybko wygrała pięć gemów z rzędu i zakończyła seta 6:1. Cały mecz wygrała w zaledwie godzinę i sięgnęła po medal.

Iga Świątek (Polska, 1) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:2, 6:1

Historyczny medal

Brąz wywalczony przez Igę Świątek to historyczny medal dla Polski. Do tej pory żaden z biało-czerwonych nie wywalczył medalu w tenisie. Młoda Polka przeszła więc do historii. Z pewnością nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i w przyszłości może ponownie startować w igrzyskach. Po sukcesie w Paryżu Iga Świątek podjęła decyzję o wycofaniu się z turnieju National Bank Open 2024 rangi WTA 1000 w Toronto w Kanadzie