Szybka porażka Magdy Linette w I rundzie debla w Cincinnati

Strona głównaTenisSzybka porażka Magdy Linette w I rundzie debla w Cincinnati

Niestety wtorek nie był udany dla Magdy Linette. Polka przegrała w I rundzie singla i debla turnieju WTA 1000 w Cincinnati. W turnieju gry podwójnej stworzyła duet z Amerykanką Bernardą Perą. Niestety po niewiele ponad godzinie gry musiały one uznać wyższość rozstawionych z siódemką Tajwanki Hao-Ching Chan i Meksykanki Giuliany Olmos. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:6, 4:6 i Magda Linette pożegnała się z zawodami Western & Southern Open.

Wyraźna przegrana z faworytkami

Magda Linette do meczu deblowego przystępowała podrażniona po nieoczekiwanej porażce w singlu z Amerykanką Ann Li. Teraz chciała się zrehabilitować. W Cincinnati tworzyła duet z Amerykanką Bernardą Perą, z którą na korcie rozumie się doskonale. Niestety na niewiele się to zdało. Wszystko dlatego, że już w I rundzie trafiły na rozstawione z siódemką Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giulianę Olmos z Meksyku. Mecz od początku toczył się pod dyktando faworyzowanych rywalek.

W pierwszym secie wyrównany był tylko początek do stanu 2:2. Później cztery kolejne gemy padły łupem Tajwanki i Meksykanki, które  w 32 minuty zakończyły partię 6:2. Nieco bardziej wyrównany przebieg miał drugi set. W nim Magda Linette i Bernarda Pera długo były na prowadzeniu. Najpierw przełamały w czwartej partii i wyszły na 3:1. Później przełamały w szóstym gemie i znów prowadziły z przewagą dwóch gier 4:2. Niestety później wygrywały już tylko rywalki. Tajwańsko-meksykański duet zwyciężył w czterech kolejnych gemach i zakończył seta 6:4. Cały mecz potrwał niewiele ponad godzinę

Hao-Ching Chan (Tajwan, 7) / Giuliana Olmos (Meksyk, 7) – Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) 6:2, 6:4

Poszukiwanie formy przed US Open

W ostatnich tygodniach Magda Linette zalicza mały spadek formy. To sprawia, że traci pozycje w rankingu WTA. Teraz przed nią decydujący moment przygotowań do turnieju wielkoszlemowego US Open. Ten odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 28 sierpnia – 10 września. Liczymy na to, że Polka upora się z problemami zdrowotnymi i odbuduje się przed najważniejszym startem w końcówce tego sezonu. W Nowym Jorku powinniśmy oglądać ją w singlu i w deblu.