STS KOD PROMOCYJNY

Trudne zadanie Magdy Linette w turnieju WTA 1000 w Dausze. W pierwszej rundzie powalczy z Alison Riske

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaTenisTrudne zadanie Magdy Linette w turnieju WTA 1000 w Dausze. W pierwszej...

Już w poniedziałek 21.02 zmagania w turnieju WTA 1000 w Dausze rozpocznie Magda Linette. W pierwszej rundzie Qatar TotalEnergies Open Polka trafiła na Alison Riske, z którą do tej pory nigdy nie wygrała. Obie tenisistki mierzyły się ze sobą już pięciokrotnie i za każdym razem wygrywała Amerykanka, a ostatnie spotkanie miało miejsce kilka tygodni temu w Adelajdzie. W Katarze Polka powalczy o przełamanie tej passy, jednak zdecydowaną faworytką jest zajmująca wyższą pozycję w rankingu WTA Alison Riske. 

Pechowe losowanie Magdy Linette

Ponownie Magda Linette miała pecha w losowaniu. Tym razem 30-letnia Polka trafiła na 31-letnią Alison Riske, z którą przegrała pięć dotychczasowych spotkań. To niechlubna seria, a o jej przełamanie w Katarze będzie bardzo trudne. Amerykanka zajmuje obecnie 53. miejsce w rankingu WTA, w którym Polka plasuje się 71. miejscu. Ostatnie tygodnie nie są najlepsze w wykonaniu Magdy Linette, która szybko pożegnała się z turniejem głównym w Sankt Petersburgu oraz nie przebrnęła kwalifikacji do turnieju WTA w Dubaju. Bardzo podobnie obecny sezon rozpoczęła Alison Riske, jednak w turnieju w Adelajdzie w styczniu okazała się zdecydowanie lepsza od Polki. Liczymy na to, że w meczu pierwszej rundy, który odbędzie się 20 lutego w niedzielę, lepsza będzie Magda Linette. 

Tylko 2 sety w pięciu meczach

Polka dotychczas zdobyła zaledwie dwa sety w spotkaniach z Alison Riske. Miało to miejsce w 2016 roku w Cincinnati oraz w 2018 roku w Miami. W pozostałych spotkaniach dość gładko przegrywała 0:2. W najbliższym meczu nie będzie faworytką, ale nie pozostaje bez szans na dobry wynik. 

Qatar TotalEnergies Open w Dausze z pulą nagród 2,331 miliona dolarów

Turniej Qatar TotalEnergies Open w Dausze to jeden z najważniejszych startów w pierwszej połowie tenisowego kalendarza. W związku z tym wezmą w nim udział najlepsze tenisistki świata. Oprócz Magdy Linette w Katarze będziemy oglądali także Igę Świątek (rozstawiona z numerem 7.) oraz Alicja Rosolska, która wystąpi w parze deblowej z Nowozelandką Erin Routliffe. Iga Świątek do rywalizacji przystąpi od drugiej rundy, ponieważ w pierwszej rundzie z powodu rozstawienia otrzymała wolny los. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...