Udany początek Hurkacza. Polak w III rundzie Indian Wells

Strona głównaTenisUdany początek Hurkacza. Polak w III rundzie Indian Wells

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął turniej BNP Paribas Open w Indian Wells i w dwóch setach pokonał Alexeia Popyrina z Australii. Dzięki temu zameldował się w III rundzie, gdzie zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem. W meczu II rundy Hubert Hurkacz był zdecydowanie lepszy od Popyrina i wygrał 6:3, 6:3. Potwierdził swoje aspiracje do walki o wysokie cele. Teraz czeka go zdecydowanie trudniejsze wyzwanie.

Pewne zwycięstwo Huberta Hurkacza

Reprezentant Polski Hubert Hurkacz (11. ATP) gra w Indian Wells jako turniejowa dziewiątka. Po drugiej stronie kortu stanął Australijczyk Alexei Popyrin (101. ATP), który awansował do drabinki turniejowej jako szczęśliwy przegrany po tym, jak odpadł w kwalifikacjach. Od początku meczu widzieliśmy na korcie różnicę w umiejętnościach na korzyść wyżej notowanego Polaka. Mecz rozpoczął się spokojnie i obaj pilnowali swoich serwisów. Jako pierwszy breakpointa miał Popyrin, ale Hurkacz umiejętnie się wybronił. W ósmym gemie Polak odebrał serwis rywalowi, a chwilę później zakończył partię 6:3

Drugi set rozpoczął się jeszcze lepiej dla Hurkacza. Już w pierwszym gemie przełamał rywala. Chwilę później obaj rozegrali bardzo długiego gema, który ostatecznie padł łupem serwującego Polaka. Zrobiło się 2:0. Drugie przełamanie na rzecz reprezentanta Polski przyszło w dziewiątym gemie, który zakończył seta 6:3, a cały mecz 2:0. Hubert Hurkacz w pięć kwadransów zameldował się w III rundzie turnieju rangi ATP 1000 Indian Wells. Drugi raz w karierze pokonał Popyrina bez straty seta.

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Alexei Popyrin (Australia, LL) 6:3, 6:3

O IV rundę z Tommy Paulem

W kolejnym meczu Hubert Hurkacz zmierzy się z Amerykaninem Tommym Paulem (19. ATP). Ten awansował do III rundy po zwycięstwie 2:0 z Niemcem Janem-Lennardem Struffem. Hurkacz i Paul w oficjalnym meczu zmierzą się po raz drugi. W 2021 roku w Paryżu po dwóch zaciętych setach wygrał Polak. Wcześniej w 2020 roku Hurkacz dwukrotnie pokonał Paula w meczach towarzyskich. Teraz będzie chciał podtrzymać zwycięską serię i zameldować się w IV rundzie Indian Wells.