Uzbekistan rywalem Polaków w barażu o Grupę Światową I Pucharu Davisa

Autor
Strona głównaTenisUzbekistan rywalem Polaków w barażu o Grupę Światową I Pucharu Davisa

Polscy tenisiści poznali rywali w barażu o Grupę Światową I Pucharu Davisa. W lutym 2024 roku zmierzą się z Uzbekistanem. Polacy do barażu awansowali po pewnym zwycięstwie 4:0 nad Barbadosem. Tenisiści z Uzbekistanu rywalizowali w Grupie Światowej I, gdzie przegrali 1:3 z Belgami. Gospodarzem meczu barażowego będzie Uzbekistan. Polacy mogą mówić o szczęściu, ponieważ mogli trafić na zdecydowanie trudniejszego rywala. Biało-czerwoni z pewnością nie są bez szans w walce o awans. 

Pierwszy mecz z Uzbekistanem w historii

Losowanie par barażowych Pucharu Davisa odbyło się w Londynie. Biało-czerwoni mogą mówić o sporym szczęściu. W zestawieniu były zdecydowanie mocniejsze drużyny od Uzbekistanu. Ostatecznie zagramy właśnie z tym przeciwnikiem. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi rywalami w rozgrywkach Pucharu Davisa. Losowanie jako gospodarza wyłoniło Uzbekistan. Mecz odbędzie się w dniach 2-3 lub 3-4 lutego 2024 roku. Niedługo poznamy dokładny termin spotkania, miejsce jego rozegrania oraz typ nawierzchni. 

Kapitanem i liderem reprezentacji Uzbekistanu jest doświadczony Denis Istomin, który najlepsze lata kariery ma już za sobą. Ponadto w niedawnym przegranym meczu z Belgami znaleźli się jeszcze tacy zawodnicy jak: Chumojun Sułtanow, Siergiej Fomin, Maksim Shin i Amir Miluszew. Nie są to nazwiska, których Polacy powinni się bać. W najmocniejszym składzie z Hubertem Hurkaczem i deblistą Janem Zielińskim z powodzeniem możemy się im przeciwstawić. Kapitanem naszej reprezentacji jest były znakomity deblista Mariusz Fyrstenberg. 

Do trzech razy sztuka

Reprezentacja Polski w tenisie ziemnym po raz trzeci powalczy o awans do Grupy Światowej I Pucharu Davisa. W 2022 roku przegraliśmy na wyjeździe z Portugalczykami, a w tym roku wyraźnie ulegliśmy Japończykom. Trzymamy kciuki za to, aby w lutym 2024 roku karta się odwróciła. Choć mecz odbędzie się na wyjeździe, to jednak Polacy w najmocniejszym składzie z Hubertem Hurkaczem z powodzeniem mogą powalczyć o pokonanie Uzbekistanu i awans na zaplecze światowej elity. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...