Ważna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie turnieju ATP 500 w Bazylei

Strona głównaTenisWażna wygrana Huberta Hurkacza na otwarcie turnieju ATP 500 w Bazylei

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął zmagania w turnieju Swiss Indoors Basel w Bazylei. Najlepszy polski tenisista w dwóch setach pokonał Serba Dusana Lajovicia. Spotkanie było zacięte, jednak w decydujących momentach lepszy okazał się Hubert Hurkacz, który w Bazylei gra jako rozstawiony z czwórką. W kolejnej rundzie zmierzy się z Niemcem Janem-Lennardem Struffem. Polak pozostaje w grze o awans do turnieju ATP Finals.

Zwycięstwo Hurkacz po wyrównanym meczu

Spotkanie I rundy Swiss Indoors Basel pomiędzy Hubertem Hurkaczem (11. ATP) i Serbem Dusanem Lajoviciem (53. ATP) było bardzo zacięte. Lepiej wszedł w nie Polak, który szybko przełamał i w pierwszym secie prowadził już 4:1. Rywal nie dawał za wygraną. W siódmym gemie Serb wykorzystał czwartego breakpointa i doprowadził do wyrównania. Później żaden z nich nie miał szans na przełamanie. Doszło do tie-breaka. W nim od początku dominował Hubert Hurkacz, który wygrał 7:2 i potwierdził swoje aspiracje do awansu do turnieju ATP Finals.

Początek drugiej partii to kontynuacja wyrównanej gry. Jako pierwszy breakpointy miał Serb, jednak Polakowi udało się obronić. W drugiej części partii przyspieszył Hubert Hurkacz. Od stanu 2:3 Polak wygrał cztery kolejne gemy i zapewnił sobie zwycięstwo w dwóch setach. Spotkanie potrwało niespełna 1,5 godziny. Hubert Hurkacz po raz czwarty w karierze wygrał z Dusanem Lajoviciem i zameldował się w II rundzie turnieju rangi ATP 500 w Bazylei.

Hubert Hurkacz (Polska, 4) – Dusan Lajović (Serbia) 7:6(2), 6:3

Struff kolejnym rywalem Polaka

Kolejnym rywalem Polaka w turnieju Swiss Indoors Basel będzie Niemiec Jan-Lennard Struff (27. ATP). Do tej pory obaj grali ze sobą dwukrotnie i za każdym razem zwycięsko z tego pojedynku wychodził Niemiec. Po raz ostatni w czerwcu tego roku w turnieju w Stuttgarcie. Liczymy na to, że Hubert Hurkacz przełamie złą passę i po raz pierwszy pokona Struffa. Dzięki temu awansuje do ćwierćfinału i zachowa szanse na awans do turnieju ATP Finals wieńczącego sezon.